Reklama

Co zrobić ze skoszoną trawą lub resztkami warzyw i owoców?

Opublikowano:
Autor:

Co zrobić ze skoszoną trawą lub resztkami warzyw i owoców? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

- Co zrobić z odpadami kuchennymi? - dopytuje jeden z naszych czytelników, wskazując, że według ulotki Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego w Lesznie, należałoby takie śmieci dostarczać do PSZOK-ów.

„Z ulotki komunalnego związku w sprawie segregacji wynika, że takie odpady, jak: resztki warzyw, owoców oraz rośliny i skoszoną trawę musimy osobiście dostarczyć do PSZOK, ponieważ KZGRL nie odbiera z nieruchomości odpadów biodegradowalnych. W przypadku gminy Rawicz najbliższy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów znajduje się w Sarnowie. To oznacza, że starsi ludzie z rejonu Sierakowa, na piechotę mają zanosić odpady 4-5 km od miejsca zamieszkania? - pyta w e-mailu do redakcji czytelnik, prosząc o wyjaśnienie tej kwestii.

Przewodniczący zarządu Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego, który zajmuje się gospodarką odpadami w naszym powiecie przypomina: - Jeżeli jest taka możliwość to odpady biodegradowalne należy kompostować - wyjaśnia Eugeniusz Karpiński i dodaje:

Jeżeli takiej możliwości nie ma, to te odpady kuchenne, domowe można jeszcze na razie wrzucać do odpadów zmieszanych. Wszystko wskazuje na to, że być może od połowy przyszłego roku lub od 2018 roku wejdzie w życie rozporządzenie ministra środowiska, które zobowiąże właściciela nieruchomości również te resztki kuchenne segregować, ale to na razie jest kwestia przyszłości - podkreśla przewodniczący.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE