Reklama

Czekają nas kolejne utrudnienia na drogach powiatu rawickiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Czekają nas kolejne utrudnienia na drogach powiatu rawickiego - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj, czyli 3 listopada 2022r. rozpoczynają się prace na kolejnym odcinku dróg powiatowych. Remonty są prowadzone w ramach inwestycji powiatu współfinansowanej przez gminy oraz dofinansowanej z rządowego programu Polski Ład.

Jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Rawiczu, 3 listopada rozpoczną się prace na kolejnym odcinku dróg przewidzianym do modernizacji w ramach inwestycji dofinansowanej z tzw. Polskiego Ładu. Tym razem będzie to droga na odcinku Dubin - Szkaradowo.

- Roboty przygotowawcze będą prowadzone przy zajęciu połowy jezdni i wprowadzeniu ruchu wahadłowego - czytamy w komunikacie. 

Ułożenie warstwy ścieralnej jezdni nastąpi przy wyłączeniu drogi Dubin - Szkaradowo z ruchu i przekierowaniu samochodów na objazd. Będzie on prowadził przez: Borek - Osiek - Pomocno - Zaorle - Szkaradowo - Pakosław.

Prace na drogach już trwają

Droga Dubin - Szkaradowo nie jest jedyną, na której rozpoczęły sie prace modernizacyjne. Od 25 października trwają roboty na odcinku Golejewko - Pakosław, a od 24 października - na drodze Żołędnica - Zakrzewo. 

 

Inwestycja za 10 mln

Prace będą prowadzone na różnych odcinkach dróg powiatowych położonych w 4 gminach powiatu rawickiego - Rawicz, Miejska Górka, Pakosław oraz Jutrosin.  Łącznie przebudowa obejmie 5,5 km dróg. Samorząd otrzymał na inwestycję około 9,5 mln zł dofinansowania z programu Polski Ład. Chociaż powiat dostał rządowe dofinansowanie, pokrywające 95 % kosztów inwestycji, do zadania dokładają się gminy, przez które przebiegają remontowane drogi. Prace powinny zakończyć się do końca 2022 roku.

Roboty obejmą drogi:

  • Pakosław - Golejewko - dł. 1,95 km - sfrezowanie nawierzchni, poszerzenie, ułożenie w-wy wyrównawczej i ścieralnej, wykonanie poboczy, odtworzenie rowów,
  • Rawicz - Szymanowo, w tym ul. Kamińskiego - dł. 0,85 km - sfrezowanie nawierzchni, ułożenie warstwy wyrównawczej i ścieralnej, wykonanie poboczy,
  • Pakosław - Osiek - dł. 1,4 km - sfrezowanie nawierzchni, ułożenie w-wy wyrównawczej i ścieralnej, wykonanie poboczy,
  • Zakrzewo - Żołędnica - dł. 1,66 km - ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej,
  • Żołędnica - Sarnówka - dł. 0,95 km - ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej,
  • Dłoń - Szkaradowo - dł. 0,5 km - ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy