Reklama

Czerwona strefa - jakie zmiany czekają mieszkańców?

Opublikowano:
Autor:

Czerwona strefa - jakie zmiany czekają mieszkańców? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

 POWIAT  Od jutra powiat rawicki znajdzie się na liście tych, które zostały objęte dodatkowymi obostrzeniami. W strefie czerwonej imprezy mogą się odbywać tylko przy udziale maksymalnie 50 osób, a ilość wiernych w kościołach jest ograniczona. Jakie jeszcze zmiany czekają mieszkańców naszego powiatu?

Od jutra cały kraj objęty zostanie żółtą strefą. Na terytorium Rzeczypospolitej, obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach publicznych, również na zewnątrz. Imprezy masowe zostaną ograniczone do 75 osób.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia, powiat rawicki, razem z 20 innnymi oraz 18 miastami w Polsce, został oznaczony kolorem czerwonym i - tym samym - znajdzie się na liście powiatów najbardziej zagrożonych. Czytaj więcej: Od soboty powiat rawicki w czerwonej strefie

Imprezy okolicznościowe do 50 osób

Zgodnie z aktualnymi wytycznymi - które są na bieżąco zmieniane - w imprezach okolicznościowych będzie mogło brać udział maksymalnie 50 osób. Wyjątkiem jest nadchodzący weekend, kiedy to będą mogły się odbyć imprezy zaplanowane wcześniej, zgodnie ze starymi zasadami. 

Ograniczenia w kinach i na stadionach

Od soboty w kinach zajęte będzie mogło być 25% miejsc. W strefie czerwonej wszystkie wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności - więcej na ten temat TUTAJ.

Gastronomia do 22:00

Sporą zmianą będzie ograniczenie w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych. Od jutra takie obiekty będa mogły funkcjonować tylko w godzinach od 6:00 do 22:00. Zgodnie z wytycznymi, na jednego klienta muszą przypadać 4m². Parkiety do tańca muszą zostać zamknięte - nie dotyczy to  jednak zorganizowanych imprez okolicznościowych. Zamknięte zostaną kluby i dyskoteki.

Ograniczenia w kościołach

Nadal w miejscach kultu obowiązuje bezwzględny obowiązek zakrywania ust i nosa. Od 10 pażdziernika w świątyniach znajdujących się na terenie strefy czerwonej, obowiązywać będzie zasada 50% obłożenia kościoła. 

Restrykcje w komunikacji zbiorowej

Zmiany dosięgną również komunikację zbiorową. W czerwonych strefach w pojazdach jechać będzie mogła tylko połowa dotychczasowej liczby pasażerów, którzy zajmowali miejsca siedzące. W przypadku miejsc siedzących i stojących - zajęte może być 30% pojazdu, wraz z wolnym co drugim miejscem siedzącym. W komunikacji miejskiej obowiązuje zakrywania ust i nosa. 

Salony kosmetyczne i fryzjerzy

Te usługi, razem z salonami masażu czy tatuażu, działają jak dotychczas. W pomieszczeniu może znajdować się tylko obsługiwany klient lub - w przypadku konieczności pobytu dziecka - również rodzic. 

Handel

Nadal, bez ograniczeń funkcjonować, mogą wszystkie sklepy i targowiska. Kupujący mają obowiązek dezynfekcji rąk lub założenia rękawiczek jednorazowych oraz zakrywania ust i nosa. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE