reklama

Czy gminie Pakosław udało się sprzedać budynek po bistro nad zalewem? Czwarty przetarg za nami

Opublikowano:
Autor:

Czy gminie Pakosław udało się sprzedać budynek po bistro nad zalewem? Czwarty przetarg za nami - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościOd 2023 roku gmina Pakosław stara się sprzedać budynek stojący nad zalewem w Pakosławiu, w którym przez pewien czas działało bistro. Kilka dni temu odbył się czwarty przetarg, mający na celu zbycie nieruchomości. Czy tym razem okazał się skuteczny?
reklama

Budynek stojący nad zalewem w Pakosławiu, został wybudowany przez prywatnego inwestora. Po pewnym czasie przedsiębiorca zrezygnował z prowadzenia w tym miejscu biznesu. Od 4 sezonów obiekt jest zamknięty. Gmina Pakosław od 2023 roku próbowała go sprzedać. Ogłoszono trzy przetargi, za każdym razem nieskutecznie.

Jako termin czwartego przetargu na sprzedaż budynku po dawnym bistro nad zalewem w Pakosławiu, gmina wyznaczyła 10 maja 2024 roku. Dla skuszenia potencjalnego nabywcy, w porównaniu do poprzedniego postępowania, znacząco obniżono cenę - z 550.000 zł do 350.000 zł. Mimo to nikt nie wpłacił wadium wymaganego do stanięcia w przetargu. Co oznacza, że sam przetarg zakończył się ze skutkiem negatywnym.

Będzie kolejny przetarg na bistro w Pakosławiu

Pomimo czwartego fiaska, Piotr Skrzypek, wójt gminy Pakosław, nie traci nadziei i podejmie próbę sprzedaży działki po raz kolejny.

reklama

- Wystawimy nieruchomość ponownie, za tą samą kwotę. Nie przewidujemy kolejnych obniżek - przekazał włodarz gminy.

Zdradził, że obserwuje wzmożone zainteresowanie nieruchomością, które pojawiło się po ostatnim przetargu. 

Strony doszły do porozumienia, zapadła decyzja o sprzedaży bistro nad zalewem w Pakosławiu

Przypomnijmy. Przedsiębiorca, który postawił budynek nad zalewem podpisał z gminą skomplikowaną umowę - jeszcze w czasach, kiedy funkcję wójta pełnił Kazimierz Chudy. Umowa z właścicielem bistro została sporządzona w taki sposób, że jeśli gmina chciałaby sprzedać działkę z budynkiem, musi zwrócić inwestorowi nakłady poniesione przez niego na budowę obiektu, pomniejszone o odpis amortyzacyjny.

reklama

W związku z zapisami umowy oraz rezygnacją właściciela z prowadzenia działalności, obie strony doszły do porozumienia i podjęto decyzję o sprzedaży ziemi wraz z budynkiem.

W 2022 roku wyprostowano również błędy w planie zagospodarowania przestrzennego, związane z bistro. Budynek wybudowano na dużej działce, która obejmuje także pobliski teren rekreacyjny z placem zabaw. Ponadto, aby sprzedać obiekt, należało zapewnić dostęp do drogi publicznej.

- Wydzieliliśmy działkę pod bistro oraz ustanowiliśmy dla niej służebność drogową - poinformował kilka miesięcy temu wójt Piotr Skrzypek.

Wydzielona działka ma powierzchnię przeszło 0,1 ha, a znajdujący się na niej budynek - ponad 180 m2 powierzchni użytkowej. Sama działka jest nieogrodzona, częściowo utwardzona oraz uzbrojona w sieć elektryczną, wodociągową, gazową oraz kanalizacyjną. Działka nie ma bezpośredniego dojazdu do drogi publicznej jednak jest on zapewniony i uregulowany prawnie.

reklama

 

reklama
reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama