Reklama

Czy modernizacja szkół w gminie Jutrosin dojdzie do skutku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: M. Urbanowicz

Czy modernizacja szkół w gminie Jutrosin dojdzie do skutku? - Zdjęcie główne

foto M. Urbanowicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek, 3 marca 2023r., urzędnicy otworzyli oferty złożone w konkursie na modernizację kilku obiektów szkolnych z gminy Jutrosin. Przetarg został podzielony na trzy części. Propozycji nie brakowało, jakie ceny zaproponowali potencjalni wykonawcy?

Gmina Jutrosin w 2022 roku z rządowego programu Polski Ład pozyskała na inwestycję 3 mln 60 tys. zł. Koszty remontu szkół wyceniono w sumie na 3 mln 660 tys. zł. Brakująca suma pochodzić ma z budżetu samorządu. W lutym tego roku ogłoszony został prztarg na wykonawcę zadania.

Przetarg na remonty szkół w gminie Jutrosin

Przetarg został podzielony na trzy części. Inwestor mógł wybrać, na które i ile z nich chce złożyć ofertę. Pierwsza składowa przewiduje remont dachu budynku Szkoły Podstawowej w Jutrosinie, który mieści się przy ul. Wrocławskiej.

- W tym budynku odbywają się teraz zajęcia klas 1-3 - wyjaśniał w lutym Marek Glura, wiceburmistrz Jutrosina.

Ponadto ta część obejmuje remont wieży dawnego kościoła ewangelickiego w Jutrosinie, który przez wiele lat służył podstawówce jako sala gimnastyczna, oraz dostawę 13 sztuk komputerów stacjonarnych dla jutrosińskiej podstawówki.

Druga część objęła termomodernizację dachu Szkoły Podstawowej w Dubinie oraz remont budynku Szkoły Podstawowej w Szkaradowie.

- Remont w Szkaradowie obejmuje tylko najstarszą cześć budynku. Prace polegają na wymianie dachu, remoncie elewacji, klatki schodowej wewnątrz budynku oraz jednej klasy - wyjaśniał wiceburmistrz.

Ostatnia, trzecia część, objęła termomodernizację budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie. Jak zauważył wiceburmistrz, ma ona najszerszy zakres. Firmę wykonującą to zadanie czeka m.in.: wymiana stolarki, docieplenie elewacji i ścian fundamentowych, remont schodów, przebudowa kotłowni z paliwa stałego na kotłownię gazową czy też utwardzenie placu za szkołą.

Są chętni, jest wybór

Jak poinformował wiceburmistrz, po otwarciu ofert okazało się, że na wszystkie części przetargu są chętni wykonawcy. Na pierwszą z nich urząd chciał przeznaczyć 900 tys. zł, podczas gdy oferty wahają się między 1 mln 230 tys. zł a 1 mln 491 tys. zł. Druga część została zaplanowana na taką samą kwotę jak pierwsza. W tym przypadku złożono o wiele więcej ofert i tym samym ich rozbieżność była znacznie większa, bo od 836 tys. zł do niemal 2 mln zł. Trzecia, najdroższa część została wyceniona na 1 mln 860 tys. zł, a wykonawcy złożyli oferty opiewające na kwoty od 1 mln 850 tys. zł do ponad 3 mln zł. 

Gminie Jutrosin trochę pieniędzy zabraknie

Jak wynika z porównania wszystkich ofert, nawet sumy przedstawione w tych najniższych przekroczą przewidziany budżet.

- Brakuje nam trochę pieniędzy, ale myślę, że będziemy realizować wszystkie trzy części tego zadania - przekazał Marek Glura tuż po otwarciu ofert.

Dodał, że teraz w urzędzie będzie trwała praca nad znalezieniem tych dodatkowych pieniędzy. 

Ponad 12 mln dla gminy Jutrosin z Polskiego Ładu

Poza funduszami na modernizację infrastruktury edukacyjnej, samorząd Jutrosina otrzymał z Polskiego Ładu pieniądze na przebudowę 5,51 km dróg - 3.990.000 zł oraz rewitalizację rynku w Jutrosinie - 5.490.000 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy