Reklama

Czy powstaną nowe ścieżki rowerowe w gminie Jutrosin?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB starosty Adama Sperzyńskiego

Czy powstaną nowe ścieżki rowerowe w gminie Jutrosin? - Zdjęcie główne

foto FB starosty Adama Sperzyńskiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiciele gminy Jutrosin i Powiatu Rawickiego oraz projektant spotkali się, by rozmawiać o budowie nowych ścieżek rowerowych w Gminie Jutrosin.

Reklama

Do Jutrosina starosta rawicki - Adam Sperzyński - przyjechał z kierownikiem Powiatowego Zarządu Dróg - Jarosławem Trawką oraz projektantem - Jakubem Starczewskim. W urzędzie miasta spotkali się z burmistrzem - Romualdem Krzyżosiakiem oraz wiceburmistrzem - Markiem Glurą.

W Jutrosinie o budowie ścieżek rowerowych

Jak tłumaczy starosta Adam Sperzyński, do końca marca projektant ma czas na opracowanie dokumentacji środowiskowych dla dwóch inwestycji leżących w części lub całości na terenie gminy Jutrosin. Chodzi o ścieżkę pieszo-rowerową na odcinku Dubin - Osiek oraz podobny trakt na trasie Szkaradowo - Jeziora. I właśnie o tych przedsięwzięciach rozmawiano w Jutrosinie

- Dokumenty już wstępnie pokazują przebieg tych ścieżek - dopowiada starosta. - Spotkanie miało charakter konsultacyjno-informacyjny.

Adam Sperzyński wyjaśnia, że - co prawda - nie ma jeszcze decyzji odnośnie zlecenia wykonania projektu ścieżek, ale poprosił projektanta o wstępne oszacowanie kosztów jego przygotowania i realizacji. Wtedy, jak tłumaczy, zapadnie decyzja, co dalej. 

- Myślę, że zlecenie tego projektu nie nastąpi zaraz po uzyskaniu decyzji środowiskowej, bo musimy posiadać środki finansowe, a taki projekt na pewno będzie kosztowny - stwierdza włodarz powiatu.

Wspólna inwestycja gminy Jutrosin i powiatu

Starosta przypomina, że przygotowanie dokumentacji środowiskowych dla obu inwestycji jest wspólną inwestycją powiatu oraz gminy Jutrosin. Wydatkami samorządy podzielą się po połowie.

- Koszt jednej dokumentacji to około 30.000 zł - uszczegóławia Adam Sperzyński.

Zaznacza, że przygotowywane dokumentacje ważne będą 3 lata. 

- W tym czasie trzeba przynajmniej rozpocząć budowę - informuje starosta.

To oznacza, że realizacja obu odcinków ścieżek powinna ruszyć najdalej do marca 2026 roku.

Adam Sperzyński dodaje, że  podczas wizyty w Jutrosinie, samorządowcy rozmawali również o inwestycjach na drogach powiatowych w tej gminie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy