Reklama

Wyremontują drogę w kierunku Sowin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Powiat Rawicki

Wyremontują drogę w kierunku Sowin - Zdjęcie główne

foto Powiat Rawicki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Starostwo Powiatowe w Rawiczu będzie realizowało inwestycję na około 3-kilometrowym odcinku drogi położonej w gminie Bojanowo. Szuka wykonawcy zadania.

Starostwo Powiatowe w Rawiczu, w lipcu minionego roku, otrzymało dofinansowanie w ramach trzeciej edycji rządowego programu Polski Ład w wysokości blisko 4 mln zł. Kwotę tę zaplanowano w budżecie na 2023 rok na zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej Bojanowo – Sowiny, odcinek Gołaszyn - Wydartowo Pierwsze na długości 3,3 km”. 

- Dziękuję panu staroście oraz radnym rady powiatu za tak miły prezent świąteczny. Mam nadzieję, że już pod koniec 2023 roku mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej, bezpiecznej nawierzchni - zaznaczał pod koniec roku burmistrz Bojanowa, Maciej Dubiel.
Droga powiatowa w kierunku do Sowin, ale na odcinku do Gościejewic zostanie przebudowana. W miarę możliwości jezdnia zostanie poszczerzona i położona zostanie oczywiście nowa nawierzchnia - zapowiadał z kolei starosta Adam Sperzyński.
Jak mówił, przeterag na realizację zadania zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale 2023 roku. Władze powiatu planują zmieścić się w kwocie, jaką dysponują. Starostwo i samorząd gminy Bojanowo do dotacji z Polskiego Ładu zamierzają dołożyć po 40 tysięcy złotych, co daje łącznie równe 4 mln zł.

W minionym tygodniu Powiatowe Centrum Usług Wspólnych w Rawiczu ogłosiło przetarg na przebudowę tej właśnie drogi powiatowej w kierunku Sowin, na odcinku Gołaszyn - Wydartowo Pierwsze.

Zainteresowani wykonaniem zadania mogą składać swoje oferty do 31 marca. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej starostwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE