Reklama

Powiat przebuduje drogę w gminie Bojanowo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bojanowo

Powiat przebuduje drogę w gminie Bojanowo - Zdjęcie główne

foto Gmina Bojanowo

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W budżecie rawickiego samorządu powiatowego na 2023 rok zarezerwowano pieniądze na przebudowę około 3-kilometrowego odcinka drogi w gminie Bojanowo.

Powiat rawicki w lipcu tego roku otrzymał dofinansowanie w ramach trzeciej edycji rządowego programu Polski Ład w wysokości blisko 4 mln zł. Kwotę tę zaplanowano w budżecie na 2023 rok na zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej Bojanowo – Sowiny, odcinek Gołaszyn - Wydartowo Pierwsze na długości 3,3 km”. 

Uchwałę w tej sprawie radni podjęli na ostatniej, grudniowej sesji.

- Dziękuję panu staroście oraz radnym rady powiatu za tak miły prezent świąteczny. Mam nadzieję, że już pod koniec 2023 roku mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej, bezpiecznej nawierzchni - zaznacza burmistrz Bojanowa, Maciej Dubiel.

Jak przekazuje Adam Sperzyński, starosta rawicki, jest już gotowa decyzja środowiskowa w sprawie tej inwestycji. Wyjaśnia, że była konieczna, ponieważ na remontowanym odcinku trzeba będzie wyciąć część drzew. Teraz już można dokończyć dokumentację techniczną.

- Droga powiatowa w kierunku do Sowin, ale na odcinku do Gościejewic zostanie przebudowana. W miarę możliwości jezdnia zostanie poszczerzona i położona zostanie oczywiście nowa nawierzchnia - opisuje starosta. 

Warto zaznaczyć, że droga ta jest obecnie bardzo wąska i ledwo mijają się tam dwa auta. Nie może więc być mowy o żadnym chodniku, czy ścieżce. Chodzi o to, by pojazdy mogły swobodniej i bezpieczniej się mijać.

Przeterag na realizację zadania ma być ogłoszony w pierwszym kwartale 2023 roku. Władze powiatu planują zmieścić się w kwocie, jaką dysponują. Starostwo i samorząd gminy Bojanowo do dotacji z Polskiego Ładu zamierzają dołożyć po 40 tysięcy złotych, co daje łącznie równe 4 mln zł.  

  • Powiat rawicki - przebudowa drogi powiatowej nr 5474P Bojanowo-Sowiny na odcinku Gołaszyn-Wydartowo - 3 mln 920 tys. zł 
  • Gmina Rawicz - przebudowa ul. Żniwnej w Masłowie - 2 mln zł
  • Gmina Pakosław - remont budowlano-konserwatorski kompleksu - przedszkola w Pakosławiu i budynku gospodarczego - 3 mln 332 tys. zł  
  • Gmina Bojanowo - rewitalizacja Gościejewic jako miejscowości popegeerowskiej - 1 mln 990 tys. 800 zł  
  • Gmina Miejska Górka - budowa sieci kanalizacji sanitarnej i  sieci wodociągowej w Zakrzewie oraz części Roszkowa - 2 mln 800 tys. zł  
  • Gmina Jutrosin - budowa infrastruktury elektro-energetycznej-oświetleniowej - 2 mln 156 tys. zł 
  • Gmina Jutrosin - przebudowa drogi gminnej w Zaborowie - 882 tys. zł
  • Edukacyjny Związek Międzygminny Niepart-Gostkowo - budowa hali sportowej wraz z zapleczem w Gostkowie - 3 mln zł
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE