Reklama

Bojanowscy uczniowie pobiegli "Tropem Wilczym"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa w Bojanowie dołączyła do projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Ponad 260 uczniów z klas 4-8 stanęło na starcie. Trasę wytyczono na terenie pobliskiego tzw. "Zielonego ogrodu".
 
Na mecie czekały na uczestników pamiątkowe medale, koszulki oraz popularne wlepy z "Tropem Wilczym", które zostały wręczone przez dyrekcję szkoły i grono pedagogiczne. Organizatorem biegu "Tropem Wilczym" był Maciej Ratajczak, nauczyciel wychowania fizycznego.
 
Dodatkowo, bieg był również obserwowany przez drony, które szkoła otrzymała w ramach innego projektu -"Laboratoria Przyszłości". Uczniowie mieli więc okazję, by przygotować film o przebiegu wydarzenia.
 
Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Na symbolicznym dystansie 1963 metrów, przypominającym, że w 1963 r. zginął w walce Józef Franczak, ostatni Żołnierz Wyklęty.
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE