Reklama

Dodatek węglowy. Czy są już wnioski, by starać się o pieniądze?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dodatek węglowy. Czy są już wnioski, by starać się o pieniądze? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawdziliśmy w urzędach gmin, czy pojawił się odpowiedni druk, który należy wypełnić, by starać się o dodatek węglowy w wysokości 3.000 zł na gospodarstwo domowe.

Dodatek węglowy to jednorazowe świadczenie w wysokości 3 tys. zł. Przysługuje gospodarstwu domowemu, w którym głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, koza, kominek, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy, zasilane paliwami stałymi. Warunkiem koniecznym do otrzymania dodatku węglowego jest wpisanie lub zgłoszenie głównego źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB).

Dodatek węglowy obejmuje gospodarstwa domowe wykorzystujące paliwa stałe - czyli węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego, w tym koks, ekogroszek i ekomiał z węgla kamiennego.

Aby otrzymać dodatek węglowy na ogrzanie domu, nie trzeba być właścicielem budynku, jak również nie jest konieczne zameldowanie w miejscu zamieszania. Dla przyznania dodatku węglowego kluczową informacją jest miejsce zamieszkania.

Co należy zrobić, aby otrzymać dodatek węglowy?

Należy złożyć prawidłowo wypełniony wniosek do gminy. Wzór wniosku ma być jednolity dla wszystkich gmin. Wzór wniosku o wypłatę dodatku węglowego będzie też stanowił załącznik do rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska.

Czy wniosek o dodatek węglowy jest dostępny?

Jeśli ktoś już chce złożyć wniosek, może sięgnać właśnie po załącznik do rozporządzenia ministra, bo lokalne gminy jeszcze wnioskiem nie dysponują. Jak się dowiedzieliśmy, powinien on się pojawić w urzędach w ciągu najbliższych dni.

 Wniosek o wypłatę dodatku węglowego składa się w terminie do dnia 30 listopada 2022 roku.

[AKTUALIZACJA, godz. 15.00]

Wnioski są już dostępne w OPS-ach w: gminie Bojanowo, gminie Miejska Górka oraz gminie Jutrosin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy