Reklama

Czy w gminie Bojanowo jest bezpiecznie i przed czym ostrzega policja?

Opublikowano: pt, 27 maj 2022 12:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie ma bójek, czy rozbojów, rośnie za to liczba pijanych kierowców i aktów wandalizmu - wynika z raportu policji o stanie bezpieczeństwa na terenie gminy Bojanowo.

O tym, czy w gminie Bojanowo jest bezpiecznie radni dyskutowali z zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu - podinsp. Romanem Brussem oraz dzielnicowym - asp. Łukaszem Działdowskim. 

W gminie Bojanowo nie ma pobić, bójek ani rozbojów. Są przestępstwa drogowe

Przez dwa ostatnie lata w mieście i okolicznych wioskach nie zgłoszono natomiast żadnej bójki, pobicia, czy rozboju. Nie oznacza to jednak, że na terenie gminy Bojanowo nie ma problemów. Jak przekazał wicekomendant, policjanci notują więcej uszkodzeń mienia, kradzieży, zdarzeń drogowych oraz kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu. W 2021 roku policję wzywano do 17 takich sytuacji, a w 2020 - do 8. 

"Dokładamy wszelkich starań, żeby przestępstwa zostały wykryte"

Sporo jest różnego typu wykroczeń. Wśród nich dominują te w ruchu drogowym (39) oraz dotyczące zakłócania ładu i porządku (53). Mimo tego, wicekomendant policji uważa, że na terenie gminy Bojanowo jest bezpiecznie. 

Przestępstwa są w niewielkim zakresie, ale dokładamy wszelkich starań, żeby ich sprawcy zostali ujęli, jeśli oczywiście sprawy zostały zgłoszone - zaznaczał podinsp. Roman Bruss. - Rewir dzielnicowych w Bojanowie składa się z kierownika i 3 funkcjonariuszy, którzy służą wam najlepiej jak tylko mogą - zapewnił.

Komendant ostrzegał przed oszustami i prosił o zachowanie czujności

Mundurowi nie tylko przezkazali informację o stanie bezpieczeństwa i ilości przestępstw oraz wykroczeń, ale także ostrzegali przed oszustami.

Proszę o dużą ostrożność przy dokonywaniu zakupów w internecie, bo dużo takich spraw pojawia się ostatnio. Sprawdzajcie opinie, nie kierujcie się ceną - mówił podinsp. Bruss.

  Zwrócił też uwagę, by przestrzec szczególnie seniorów, by nie dali się nabrać na udawanych wnuczków, policjantów, pracowników urzędu celnego, którzy swoim działaniem wyłudzają skrywane w domach pieniądze. Przypomniał, że przestępcy potrafią tak zmanipulować swoje ofiary, że wyrzucają dorobek swojego życia przez okno.

Proszę być asertywnym w takich kontaktach i jak najszybciej powiadomić policję, to ma duże znaczenie dla naszego działania - apelował komendant. 

Zachęcał też mieszkańców, by wszelkiego rodzaju łamanie prawa zgłaszać przez Krajową Mapę Bezpieczeństwa, która funkcjonuje w internecie od 2016 roku.

Czy w gminie Bojanowo jest problem z narkotykami?

Radni w zasadzie nie mieli pytań do funkcjonariuszy. Tylko jeden z nich chciał wiedzieć, czy na terenie gminy jest problem z narkotykami. 

Narkotyki są i będą, choć nie mamy szczegółowych danych statystycznych odnośnie takich przypadków. Sposób wykrywania tych przestępstw głównie spoczywa na policji i są to przede wszystkim działania operacyjne naszych funkcjonariuszy. To jest taka kategoria, że nikt nie chce zgłaszać, dopóki nie wydarzy się tragedia, a warto to robić. Każda informacja jest przez nas sprawdzana - odpowiedział Roman Bruss. Jak przekazał, tylko w tym roku rawiccy policjanci przechwycili  ponad 3 kg substancji odurzających, zanim trafiły one na teren naszego powiatu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy