Reklama

Czy w tym roku Jarosław Kaczyński odwiedzi Rawicz? Jasna deklaracja polityków PiS

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Czy w tym roku Jarosław Kaczyński odwiedzi Rawicz? Jasna deklaracja polityków PiS - Zdjęcie główne

Jarosław Kaczyński w Rawiczu - rok 2013 | foto archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbliżają się wybory parlamentarne. Politycy różnych ugrupowań będą przyjeżdżali także na ziemię rawicką. Czy można się spodziewać wizyty prezesa Prawa i Sprawiedliwości - Jarosława Kaczyńskiego?

W ostatnich latach do powiatu rawickiego przyjechali, m.in. prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, premier Mateusz Morawiecki, była premier Ewa Kopacz, były minister sprawiedliwości Borys Budka, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, były wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, czy poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke. Nie brakuje też wizyt parlamentarzystów Lewicy, PSL-u, Platformy Obywatelskiej czy Prawa i Sprawiedliwości, wybranych z okręgu numer 36 (kalisko-leszczyńskiego).

- Czy do Rawicza przyjedzie prezes Jarosław Kaczyński - kilkukrotnie w ostatnich tygodniach usłyszeliśmy w telefonach od czytelników.

Dla szefa PiS-u nie byłaby to pierwsza wizyta w mieście. Jarosław Kaczyński pojawił się w Rawiczu w 2013 roku. Wtedy był szefem największego, opozycyjnego klubu w Sejmie. Spotkał się z mieszkańcami i sympatykami ugrupowania w hali Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Czy Jarosław Kaczyński przyjedzie do Rawicza w 2023 roku?

Pytanie postanowiliśmy zadać parlamentarzystom Prawa i Sprawiedliwości, którzy pojawili się w Rawiczu na konferencji prasowej w czwartek (5 stycznia 2023 roku). Odpowiedzi udzielił poseł Tomasz Ławniczak. 

- Prezes Jarosław Kaczyński - podczas objazdu kraju - odwiedzi nasz okręg poselski. Będą tutaj trzy spotkania - w Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim i Lesznie - powiedział Tomasz Ławniczak. - W Rawiczu odbyło się w ratuszu spotkanie z  Henrykiem Kowalczykiem, wicepremierem i ministrem rolnictwa. W pierwszym półroczu tego roku będziemy mieli rozpisany cały grafik. W takich gminach jak Pakosław, Miejska Górka czy Jutrosin będą spotkania, w których będziemy uczestniczyli my - jako posłowie. Nie sądzę, aby każdemu posłowi starczyło czasu, by brać udział w około 70 spotkaniach. To raczej niemożliwe ze względów organizacyjnych i fizycznych. Natomiast będziemy spotykać się po 2-3, być może w większej liczbie. Tego rodzaju spotkania planujemy, co najmniej po jednym w gminie - podsumował.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE