Dwa lata temu, po 10-letniej przerwie, autobusy Rawickiej Komunikacji Miejskiej powróciły na ulice miasta. Wtdy uruchomiono linię numer 1, która kursuje pomiędzy Dworcem PKP a Rynkiem w Sarnowie.
Pod koniec ubiegłego roku, urząd ogłosił przetarg, na obsługę linii w 2021. Postępowanie przegrał dotychczasowy przewoźnik, a od stycznia, obsługą linii miała zająć się nowa firma. Czytaj więcej: Do Sarnowy pojedziemy nowszymi autobusami i z nowym przewoźnikiem
Rawicka Komunikacja Miejska. Autobus inny niż w dokumentach?
Na początku stycznia do naszej redakcji dotarły informacje, jakoby jeden z autobusów przewożących pasażerów na trasie do Sarnowy być starszy niż deklarowano w dokumentacji.
Firma złożyła ofetrę, w której była mowa o autobusie z 2020 roku. Po szczegółowych zapytaniach okazało się, że pojazd ten był zarejestrowany w 2020 i w tym roku powstało nadwozie tego pojazdu, czyli miejsce do przewozu pasażerów. Podwozie, ma pochodzić z 2019 roku - przekazuje burmistrz Gminy Rawicz, Grzegorz Kubik.
Jak mówi włodarz - firma w ofercie powinna przedstawić rok produkcji podwozia, czyli 2019, a nie budowy części służącej do przewozu pasażerów.
Rawicka Komunikacja Miejska. Przewoźnik nie widzi problemu
Zdaniem Dariusza Rabiegi, menadżera firmy Turbo-Trans - w dokumentacji nie popełniono żadnych błędów.
Autobus zamawia się wcześniej niż standardowe auto osobowe. Takie zapotrzebowanie często składa się kilka miesięcy, a nawet rok wcześniej. Rama tego autobusu pochodzi z 2019 roku. Reszta konstrukcji, w tym data dostarczenia pojazdu do naszej firmy i homologacji, przypada już na 2020 - wyjaśnia Dariusz Rabiega.
Przedstawiciel przewoźnika twierdzi, że posiada odpowiednie opinie i dokumenty z wydziału komunikacji urzędu, gdzie pojazd został zarejestrowany oraz od producenta, które mają potwierdzać, że zakupiony przez nich autobus był nowy.
Mamy potwierdzenie z leasingu, wydziału komunikacji i od samego producenta pojazdu, że kupiliśmy nowy autobus. W chwili nabycia pojazdu miał on na liczniku, przejechany 10 kilometrów. Zawsze data homologacji jest datą produkcji - dodaje przedstawiciel Turbo-Trans.
Rawicki urząd miejski: Przewoźnik żłożył wyjaśnienia
W ostatnich dniach firma złożyła wyjaśnienia. Jak przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza - urzędnicy analizują dokumenty przekazane przez przewoźnika.
Trwa wyjaśnianie kwestii zakupu pojazdu. Gmina czeka m.in. na opinie prawne i uzupełnienia w dokumentacji - informuje przedstawiciel CIB-u.
Jak przekazuje urząd - w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych w przetargu, magistrat może naliczyć przewoźnikowi kary. Mogą one wynieść nawet do 1.000 zł za dzień.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.