Reklama

Uszkodzone belki na moście pod Zieloną Wsią. Mieszkańcy i radny apelują o naprawę [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Z naszą redakcją skontaktował się mieszkaniec Zielonej Wsi. Zaapelował o naprawę mostu nad rzeką Dąbroczną na terenie Hazów.

Jak poinformował mieszkaniec Zielonej Wsi, przez most przejeżdżają głównie rolnicy. Dojeżdżają oni ciężkim sprzętem do swoich pól po drugiej stronie rzeki, gdyż ograniczeń tonażowych na moście nie ma. Kierowców aut, rowerzystów czy pieszych też tam jednak nie brakuje. Ze względu na brak jednej z belek, a i ruszające się inne, w każdej chwili może jednak dojść do wypadku.

Jako gospodarze ryzykujemy, ale czy mamy inne wyjście? Mamy jechać przez pola od lasu, od strony Dębna Polskiego i nadrabiać kilometrów, by dotrzeć do własnych ziem? - zastanawia się mieszkaniec Zielonej Wsi.

Jak dodał, w ostatnich tygodniach sprawę zgłaszał gminie, m.in. sołtys Zielonej Wsi, a także radny - Andrzej Walkowiak, który wystosował interpelację. 

W związku z licznymi zgłoszeniami od mieszkańców Zielonej Wsi i Wydaw, w szczególności rolników zwracam się z prośbą o naprawę zepsutej nawierzchni na moście kierunek Zielona Wieś - Dębno Polskie. (...) Przejazd maszynami rolniczymi nie jest bezpieczny i utrudnia pracę rolnikom - czytamy w kwietniowej interpelacji Andrzeja Walkowiaka.

W sprawie mostu na Hazach skontaktowaliśmy się z urzędem miejskim w Rawiczu. Czekamy na odpowiedź. Do sprawy wrócimy. 

[AKTUALIZACJA, godz. 9.00]

Otrzymaliśmy odpowiedź z Centrum Informacyjnego Bumistrza. 31 sierpnia zeszłego roku zlecono naprawę i prace porządkowe na moście i w jego sąsiedztwie. Koszono, m.in. trawę na skarpach i w obrębie skrzydeł. Wymieniono trzy belki w nawierzchni, uzupełniono ubytki dyliny w nawierzchni, naprawiono uszkodzone połączenia słupków balustrady z pomostem czy oczyszczono przestrzeń pod mostem. Prace prowadzono w ramach bieżącego utrzymania dróg. Trwały do 7 września. 

Po półtora miesiąca i telefonicznym zgłoszeniu most zamknięto. Niezbędne było przeprowadzenie remontu uszkodzonych elementów mostu. 

Wykonawca - z bieżącego utrzymania dróg - złożył zamówienie na elementy drewniane, niezbędne do wykonania naprawy, jednak nie otrzymał materiału z tartaku. Umowa z wykonawcą obowiązywała do 31 grudnia 2021 roku, w związku z powyższym zlecenie nie zostało zrealizowane w roku ubiegłym - zauważa burmistrz Grzegorz Kubik. 

W 2022 roku umowę na bieżące utrzymanie dróg podpisano w kwietniu. Zlecono już ponownie naprawę mostu.

Termin wykonania będzie uzależniony od terminu dostawy materiału - podsumowuje burmistrz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy