Gruz i potłuczone szyby na Grobie Pańskim w Bazylice Świętogórskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powstające co roku Groby Pańskie i Ciemnice stanowią czasami nawiązanie do aktualnej sytuacji w kraju i na świecie. W Sanktuarium Matki Bożej Róży Duchownej w Gostyniu w tym roku wśród inscenizacji Grobu Pańskiego widać ruiny.

Trwa właśnie Triduum Paschalne, (z łac. triduum, „trzy dni”) – najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym rzymskich katolików oraz starokatolików, którego istotą jest celebracja misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. O znaczeniu Grobu Pańskiego, Ciemnicy, historii "budowania" obydwu w kościołach katolickich na terenie całej Polski oraz szczególnej symbolice tegorocznych "dekoracji" w  Sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej w Głogówku, gmina Piaski (czyli Bazylice Świętogóskiej) opowiada superior ks. Marek Dudek COr. z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu.

Widzimy tutaj ruiny, tak jak widzimy to w mediach - podkreśla duchowny - Zburzone miasta, krajobraz... dramatyczny. (...) Ale pośród tych gruzów są też kwiaty, które symbolizują nadzieję.

Artykuł pochodzi z portalu gostynska.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE