Reklama

Dni Euzebiańskie w klasztorze na Goruszkach [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Dni Euzebiańskie w klasztorze na Goruszkach [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Druga edycja Dni Euzebiańskich zgromadziła sporo wiernych, nie tylko z gminy Miejska Górka. Wydarzenie ma na celu krzewienie pamięci o kandydacie na ołtarze - ojcu Euzebiuszu Huchrackim.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się w sobotę, 5 maja wieczorną, uroczystą mszą świętą. Modlono się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ojca Euzebiusza Huchrackiego, gwardiana klasztoru franciszkanów na Goruszkach, którego zamordowano w 1942 roku w obozie zagłady w Dachau, a także o dusze wszystkich więzionych i zamordowanych w murach miejskogóreckiego klasztoru.

Po mszy, wszyscy przeszli na plac przed kościołem, gdzie odprawiono krótkie nabożeństwo, a delegacje złożyły znicze i wiązanki pod obeliskiem upamiętniającym o. Euzebiusza.

Burmistrz Karol Skrzypczak, ojciec Antonin oraz leśniczy Leśnictwa Halin - Hubert Wojtkowski wspólnie zasadzili cis poświęcony franciszkaninowi.

Pierwszy dzień zakończono piknikiem na przyklasztornym boisku. Stoisko gastronomiczne, obsługiwane przez stowarzyszenie „Żyjmy z humorem” serwowało ciasto i kiełbaski z grilla.

Niedziela, czyli drugi dzień obchodów rozpoczęto o godzinie 11.00 konferencją pt. „Euzebiusz Huchracki - człowiek ducha świętego”. W południe odbyła się kolejna msza święta w intencji rychłej beatyfikacji franciszkanina.

Ostatnim zaplanowanym podczas Dni Euzebiańskich wydarzeniem był koncert, podczas którego zaprezentowały się chóry: „Halina” z Konar, „Miriam” z Rawicza i „Continuo” z Pępowa oraz Koło Śpiewu im. Bolesława Dembińskiego.

Także w niedzielę na boisku można było skosztować różnych smakołyków. Dni Euzebiańskie, organizowane przez ojców franciszkanów i burmistrza Miejskiej Górki, mają za zadanie rozpowszechnienie kultu ojca Euzebiusza Huchrackiego. Jest to jeden z niezbędnych warunków procesu beatyfikacyjnego.

(as)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE