Reklama

Do 24 grudnia wydłużono termin składania wniosków o przyznane pomocy

Opublikowano:
Autor:

Do 24 grudnia wydłużono termin składania wniosków o przyznane pomocy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nabór, który rozpoczął się 26 października, pierwotnie miał trwać do 24 listopada. Decyzją prezes ARiMR wnioski można składać jeszcze przez miesiąc - do 24 grudnia.

Dokumenty przyjmują oddziały regionalne ARiMR.

Oferta pomocy skierowana jest do dwóch grup beneficjentów. Pierwszą stanowią rolnicy, domownicy, bądź małżonkowie rolników, którzy zdecydują się zainwestować w przetwórstwo produktów rolnych. - Rejestracja działalności musi nastąpić przed złożeniem wniosku o płatność. Ta grupa wnioskodawców może ubiegać się o wsparcie do 500 tys. zł - dopowiada Karol Junory, szef miejskogóreckiego biura ARiMR.

Druga grupa obejmuje rolników lub ich małżonków już prowadzących lub podejmujących działalność przetwórczą i sprzedaż produktów - przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD).

W tym przypadku nie jest wymagana rejestracja działalności, a maksymalna kwota dofinansowania wynosi 100 tys. zł. Pomoc na małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny przyznawana jest w formie refundacji - do 50% kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji służących: przetwarzaniu m.in. mleka, mięsa, owoców i warzyw, zbóż czy ziemniaków czy zamrażaniu lub przechowywaniu produktów rolnych.

Katalog inwestycji, na które można dostać dofinansowanie jest szeroki.

Obejmuje, m.in. budowę, rozbudowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności przetwórczej, zakup oraz instalację maszyn lub urządzeń do przetwarzania i magazynowania, aparatury pomiarowej i kontrolnej, a także inwestycje związane z dostosowaniem pomieszczeń służących przygotowaniu posiłków (np. kuchni) i pomieszczeń gospodarczych służących do przechowywania produktów żywnościowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE