Reklama

Do końca roku Koła Gospodyń Wiejskich muszą się rozliczyć

Opublikowano:
Autor:

Do końca roku Koła Gospodyń Wiejskich muszą się rozliczyć - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

31 grudnia mija termin wykorzystania dotacji otrzymanej przez Koła Gospodyń Wiejskich z ARiMR. Z wydatkowania pieniędzy organizacje muszą się rozliczyć do końca stycznia przyszłego roku.

- Uczulam, by przestrzegać terminów, bowiem ich niedotrzymanie spowoduje konieczność zwrotu przyznanych środków, dlatego naprawdę warto tego pilnować - przypomina Karol Junory, kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Miejskiej Górce.

Nabór wniosków o dotacje rozpoczął się 7 maja i trwał do 31 października.

Pula środków przewidzianych w bieżącym roku na pomoc kołom gospodyń wiejskich wynosiła maksymalnie 40 mln zł. Wysokość dotacji uzależniona została od liczby członków KGW. Wyniosła: 3 tys. zł - dla koła liczącego nie więcej niż 30 członków, 4 tys. zł - jeśli koło liczyło od 31 do 75 członków i 5 tys. zł - w przypadku, gdy koło tworzyło ponad 75 osób. By sięgnąć po pomoc, która jest fi nansowana z budżetu państwa, organizacja musiała najpierw zarejestrować się w prowadzonym przez ARiMR Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich.

Do Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Miejskiej Górce do końca października złożono 31 wniosków na łączną kwotę 125.000 zł. Najwięcej, bo 8 wniosków, na kwotę 38.000 zł wpłynęło z gminy Jutrosin.

WAŻNE TERMINY:

- do 31 grudnia 2020 r. - wykorzystanie pomocy przyznanej w 2020 r.

- do 31 stycznia 2021 r. - rozliczenie przyznanej pomocy w 2020 r. poprzez złożenie sprawozdania z wydatkowania pieniędzy.

O Charytatywnym Rajdzie Rowerowym "Sercem dla Alicji" czytaj  TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE