Reklama

Dopłacą rolnikom za zużyte paliwo. Rusza kolejny nabór wniosków

Opublikowano:
Autor:

Dopłacą rolnikom za zużyte paliwo. Rusza kolejny nabór wniosków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Od 3 sierpnia rolnicy mogą składać wnioski do urzędów gmin, pozwalające ubiegać się im o zwrot części pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej.

W ciągu roku rolnicy mogą dwukrotnie składać wnioski o dopłaty do paliwa rolniczego. Pierwszy nabór miał miejsce w lutym, a drugi rozpoczął się 3 sierpnia i potrwa do końca miesiąca. 

  Do wniosku dołączyć należy faktury za paliwo rolnicze zakupione w okresie od 1 lutego do 31 lipca. Mogą to być zarówno oryginały, jak i kopie. Ważne jest, aby na fakturach widniały identyczne dane osobowe, jak we wniosku o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze. Konieczne jest także wskazanie daty zakupu paliwa. Nie jest obowiązkowe umieszczanie na fakturze informacji, o numerze rejestracyjnym ciągnika rolniczego, ani kodu CN oleju napędowego.

Podstawowa stawka dopłat opiera się na powierzchni użytków rolnych uprawianych przez rolnika. Nie ma tu znaczenia, czy dany areał należy do gospodarza, czy jest on dzierżawiony.

W 2020 roku stawka dopłat do paliwa rolniczego wynosi 100 złotych do każdego 1 ha użytków rolnych oraz 30 zł do dużej jednostki przeliczeniowej (DJP) bydła.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2020 roku wynosi: 100 zł razy ilość hektarów użytków rolnych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE