Reklama

Dostali 6 mln zł na termomodernizację szkoły

Opublikowano:
Autor:

Dostali 6 mln zł na termomodernizację szkoły - Zdjęcie główne

Gmina Miejska Górka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zadanie, które obejmie Zespół Szkół w Miejskiej Górce, jest szacowane na około 7,5 mln zł. Ze źródeł zewnętrznych gmina pozyskała 6 mln 319 tys. zł. Resztę będzie trzeba dołożyć z budżetu.

Reklama

Ten rok jest w Miejskiej Górce rekordowy pod względem inwestycji. Obecnie trwa budowa i remont kilkunastu dróg na terenie miasta i wiosek. Wykonywane są drogi dojazdowe do pól oraz kanalizacja sanitarna. Samorząd wkrótce ogłosi przetarg na budowę nowego przedszkola i żłobka, a powstać ma także duży plac zabaw dla dzieci w każdym wieku oraz sportowa sala tunelowa w Gostkowie.

Do puli tej trzeba dorzucić jeszcze planowaną od dłuższego czasu termomodernizację dwóch budynków Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. Zadanie to gmina oszacowała na 7 mln 471 tys. 776,21 zł. Z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego otrzymała dofinansowanie w kwocie 6 mln 316 tys. 848,74 zł 

 Co obejmie termomodernizacja?

Zakres prac, jak wyjaśnia Piotr Poprawa - naczelnik wydziału inwestycyjnego w Urzędzie Miejskim w Miejskiej Górce, obejmuje kompleksową modernizację systemu grzewczego, ocieplenie stropodachu, ocieplenie ścian zewnętrznych, wykonanie instalacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, wymianę stolarki okiennej, wymianę stolarki drzwiowej, wykonanie instalacji fotowoltaicznej na dachu oraz wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne typu LED.

Kiedy przetarg na inwestycję?

Prace będą wykonywane w obu bydunkach, czyli w podstawówce i obiekcie, gdzie mieści się szkoła średnia. Jak zapowiada naczelnik Piotr Poprawa przetarg ma zostać  ogłoszony w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Zadanie musi zostać zakończone w przyszłym roku.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE