Reklama

Droga zrobiona, mieszkańcy zadowoleni

Opublikowano:
Autor:

Droga zrobiona, mieszkańcy zadowoleni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Inwestycja w Janowie zakończona. Mieszkańcy w końcu doczekali się utwardzenia ponad kilometrowego odcinka drogi.

Drogę w kierunku Żbik przebudowano na długości 1.100 metrów.

- Na początkowym odcinku o długości 250 metrów ma nawierzchnię z betonowych, sześciokątnych płyt, a na pozostałych 850 metrach - z mieszanki granitowego kruszywa - tłumaczy wiceburmistrz Marek Glura.

Inwestycję udało się wykonać dzięki dofinansowaniu z urzędu marszałkowskiego. Na początku roku gmina złożyła wniosek o na kwotę 150 tys. zł do tzw. Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Pieniądze udało się pozyskać. Wtedy ogłoszono przetarg, w którym najtańszą ofertę złożyła firma Piomar Trans z Płaczkowa - 189.401 zł.

Choć czas na przebudowę firma miała miała do 7 listopada, to odbiór inwestycji nastąpił tydzień przed wyznaczonym terminem. - Prace przebiegały sprawnie i bez większych problemów - cieszy się wiceburmistrz Marek Glura. Przy okazji dziękuje mieszkańcom za wyrozumiałość podczas kilkunastodniowych utrudnień na tej drodze.

Z wykonania inwestycji zadowolenia nie kryją przede wszystkim mieszkańcy.

- Nareszcie! Przejechać tamtędy po opadach deszczu, albo po roztopach graniczyło z cudem. I to nieprawda, jak to powiedział jeden z jutrosińskich radnych, że ta droga jest dla zajęcy i saren. Ta droga jest dla nas - ludzi mieszkających w tej wiosce i płacących podatki - podkreśla jeden z mieszkańców wsi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE