Reklama

Drugi przetarg na zagospodarowanie poligonu w Sierakowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Drugi przetarg na zagospodarowanie poligonu w Sierakowie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Rawicz otworzyła oferty w drugim już przetargu na realizację inwestycji Nowy Poligon. Niestety, stawki proponowane przez przedsiębiorców wciąż przekraczają możliwości finansowe samorządu.

Otwarto oferty w drugim przetargu na zagospodarowanie byłego terenu wojskowego w Rawiczu (około 17 ha, w tym 3 zbiorniki wodne o pow. 6,54 ha), czyli realizację inwestycji Nowy Poligon. 

Całe zadanie podzielono na trzy części. 

Pierwsza to rozbudowa ulicy Czeladniczej w Sierakowie, druga - rozbudowa promenady w Sierakowie, a trzecia - zaprojektowanie wraz z wykonaniem budowy kąpieliska w Sierakowie wraz z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowanie terenu. 

W ramach Polskiego Ładu, Rawicz na zagospodarowanie poligonu ma otrzymać 18.6 mln, a poszczegolne części prac oszacowano odpowiednio na około 5 mln zł, 3 mln 337 tys. zł i 7 mln 758 tys. zł. 

Drugi przetarg. Sześć firm zainteresowanych zagospodarowaniem poligonu 

W przetargu wpłynęło sześć ofert. Złożyły je firmy m.in. z gminy Rawicz i Miejska Górka. Wszystkie oferty - podobnie jak za pierwszym razem - są wyższe niż kwoty zaplanowane przez samorząd.

- W tej chwili analizujemy te oferty. Chcemy negocjować z wykonawcami, bo ceny przekraczają wartości, które zaplanowaliśmy. Zobaczymy, jakie będą efekty negocjacji. Mieliśmy dzisiaj (7 lipca) zebranie zespołu zajmującego się tym przetargiem i jak zapadnie jakaś decyzja to będziemy mieszkańców informować na bieżąco - przekazał burmistrz Grzegorz Kubik na lipcowym posiedzeniu rady miejskiej.

Zaczęła się budowa pumptracku

Na poligonie jednak już zaczęło się coś dziać. Plac budowy przejął wykonawca odpowiedzialny za realizację pumptracku. Firma Velo Projekt z Warszawy zgodnie z planem ma zakończyć inwestycję jesienią 2022 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE