Reklama

Rozpoczyna się budowa rawickiego pumptracku (WIZUALIZACJA)

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: udostępnione przez gminę Rawicz

Rozpoczyna się budowa rawickiego pumptracku (WIZUALIZACJA) - Zdjęcie główne

foto udostępnione przez gminę Rawicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczyna się budowa rawickiego pumptracku w ramach projektu Nowy Poligon. To pierwszy z elementów, który powstanie w związku z przebudową rekreacyjnego terenu w Sierakowie. Firma Velo Projekt z Warszawy zgodnie z planem ma zakończyć inwestycję jesienią 2022 roku.

Projekt przewiduje zagospodarowanie fragmentu poligonu w Sierakowie, które będzie polegać na budowie zespołu torów rowerowych typu pumptrack z elementami skateplazy.
 

Dyrektor OSiR w Rawiczu: To inwestycja będąca odpowiedzią na wnioski młodzieży

Cały zespół będzie się składać z 3 torów asfaltowych: mini pumptracka, pumptracka i pumptracka „PRO” oraz z wewnętrznej betonowej skateplazy.
- To inwestycja, która jest odpowiedzią na liczne wnioski rawickiej młodzieży w sprawie budowy tego typu obiektów. Jestem przekonany, że pumptrack będzie cieszył się zainteresowaniem nie tylko mieszkańców gminy, ale przyciągnie wielu zainteresowanych z całego regionu - mówi Maciej Szymkowiak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu. 
Poza zespołem torów do jazdy na rowerze typu pumptrack i elementami skateplazy powstanie infrastruktura towarzysząca, czyli plac odpoczynku wyposażony w ławki, tablica informacyjna, stojaki rowerowe oraz kosze. Same tory składają się z profilowanych pasm jezdnych, na których występują garby oraz profilowanych zakrętów ułożonych w sekwencje umożliwiające rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Serie muld wraz z bandami tworzą zamkniętą pętlę lub kilka pętli. 

Powierzchnia torów wyniesie 2,2 tys. m2, a ich długość jezdna to blisko pół kilometra.
Velo Projekt wykona inwestycję za 1,2 mln zł. Zgodnie z planem zostanie ona zakończona w październiku 2022 roku.  
 

Kiedy zagospodarowana zostanie pozostała część poligonu?

Gmina Rawicz uzyskała dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład w wysokości 18,6 mln zł na zaagospodarowanie terenu po byłym poligonie wojskowym. Zaplanowano tam, m.in. utworzenie kąpieliska z prawdziwego zdarzenia, tras spacerowych i rowerowych. 
Nie udało się jednak rozstrzygnąć przetargu na to zadanie, bo ceny ofert przedłożonych przez zainteresowane firmy okazały się za wysokie. Zdecydowano się więc jeszcze raz powtórzyć całą procedurę. Otwarcie ofert zaplanowano na przyszły tydzień.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE