Reklama

Drugie podejście do przebudowy budynków

Opublikowano:
Autor:

Drugie podejście do przebudowy budynków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

 RAWICZ:  Magistrat ogłosił nowy przetarg na przebudowę dawnego gimnazjum przy ulicy Szarych Szeregów i budynku przy ulicy Buszy. Inwestycja jest częścią rewitalizacji centrum miasta.

Do 11 września wykonawcy mogą składać swoje oferty w konkursie na przebudowę dwóch budynków w centrum Rawicza. Gmach po dawnym gimnazjum zostanie zamieniony w nowoczesną multibibliotekę. Wykonane zostaną nowe konstrukcje wewnątrz budynku, prace wykończeniowe - murarskie, posadzkowe, izolacje termiczne, tynkarskie czy nowe instalacje wodociągowe, przeciwpożarowe, kanalizacyjne i centralnego ogrzewania.

Zmieni się także okolica budynku. Zostaną przeprowadzone prace związane z budową nowej nawierzchni, ogrodzenia i nasadzeniem zieleni. Na częśći dawnego boiska powstanie parking na kilkadziesiąt aut.

Biurowiec przy ul. Buszy 5 zostanie zmodernizowany i przeznaczony, m.in. na centrum senioralne i mieszkania chronione, dla osób wymagających stałej opieki.

W październiku 2018 na deptaku stanęły tablice, z informacjami o projekcie i wizualizacjami - więcej w poniższym materiale filmowym:

Pierwszy przetarg na tę inwestycję został unieważniony. Przedstawione oferty przewyższały budżet jaki gmina miała zamiar przekazać na przebudowę. 

- Nasze szacunki wskazują, że koszt wykonania inwestycji to niespełna 6 mln zł, dlatego poczekamy na kolejne oferty. Moim zdaniem, dysproporcja pomiędzy szacowaną kwotą, a najniższą ofertą nadal jest zbyt duża - mówił w kwietniu dla Rawicz24.pl Grzegorz Kubik.

Gmina Rawicz w ostatnich dniach ogłosiła nową procedurę przetargową. Tym razem magistrat liczy, że proponowane kwoty będą niższe, oraz będą spełniały wszystkie kryteria. Zainteresowani budowlańcy mogą składać swoje oferty do 11 września.

Rewitalizacja rynku, deptaków, oraz budynku przy Buszy i dawnego gimnazjum jest największą inwstycją w ostatnich latach. Na realizację projektu przebudowy centrum miasta udało się pozyskać ponad 11 mln złotych dofinansowania. Początkowo kwota ta wynosiła 7,3 mln złotych, ale po odwołaniu od decyzji zarządu województwa, kwotę zwiększono do 50% kosztów całej inwestycji.

Czytaj więcej: Rekordowa dotacja na rewitalizację centrum miasta

Pierwotne plany wskazywały, że rewitalizacja centrum zakończy się w 2021 roku. Na obecną chwilę trwają tylko prace na rynku, które zgodnie z zapewnieniami z-cy burmistrza, Pawła Szybaja zakończą się pod koniec obecnego roku. Co spowodowało opóźnienia? O tym przeczytasz w najnowszym wydaniu tygodnika "Życie Rawicza".

 KUP e-Wydanie GAZETY:  KLIKNIJ TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE