Reklama

Duathlon w Bojanowie. Zwycięzca nie dał szans rywalom [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie po raz kolejny zorganizowało duathlon, czyli wyścig, w którym łączy się bieganie z jazdą na rowerze. Wzięli w nim udział mieszkańcy powiatu i okolic. Na mecie jednak nie było zaskoczenia. Najszybszy znów okazał się Karol Janicki z Gostynia.

Kilkudziesięcioro zawodników indywidualnych oraz kilkanaście sztafet zjawiło się dziś rano na boisku sportowym w Tarchalinie, gdzie odbyła się kolejna edycja bojanowskiego duathlonu.

Duathlon w Bonjanowie. Gostyniak wygrał po raz czwarty

Zawodnicy najpierw mieli do pokonania dystans 6 km biegiem, następnie trzeba było przejechać około 10 kilometrów na rowerze i kolejne 3 km znów przebiec. Wystartowali o godzinie 11.00.

Pierwszy z uczestników już około 50 minut później odbierał medal. Był to Karol Janicki z Gostynia (0:49:01), który nie dał szans swoim rywalom i zwyciężył po raz czwarty. Janicki jest uczniem technikum. Trenuje kilkanaście razy w tygodniu. W tym roku, łącznie z triathlonami, wystartuje w około 25 tego typu imprezach.

Chciałbym dać szansę innym, ale jakoś nikt nie może mnie dogonić. Może za rok się uda. Lubię tu biegać i wygrywać, zawsze jest fajna atmosfera. Dziś może nawet się nie zmęczyłem, bo to jest dla mnie prawie zwieńczenie całego sezonu - przyznał Karol Janicki. 

Najszybszym reprezentantem gminy Bojanowo okazał się Paweł Szczepaniak (0:58:46) - mieszkaniec Gołaszyna.

Jak poradziły sobie sztafety podczas duathlonu w Bojanowie?

Pierwszą sztafetą męską na mecie byli Jerzy Nogała i Łukasz Gembalski (0:49:21), żeńską - Agnieszka Fryśna i Katarzyna Lisewska (0:20:52), a mieszaną - Bartosz Pol i Daria Kulczyńska (1:02:54).

Bojanowianie także świetnie sobie poradzili.  Najlepiej poszło sztafecie w składzie Piotr Kasperczyk i Paweł Adamczyk (0:57:38), drugie miejsce w klasyfikacji gminnej wywalczyli Tomasz Karolczak i Karol Łukowiak (0:59:47), a trzecie - Damian Pernak i Krzysztof Pusset (1:10:01). Dla Krzysztofa - na co dzień pracownika GCKSTiR w Bojanowie - był to debiut w tego rodzaju imprezie sportowej. Wystartował w drużynie ze swoim wuefistą z lat szkolnych, a ich wspólny start okazał się udany.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali oczywiście dyplomy, puchary i nagrody finansowe.

Szczegółowe wyniki dostępne są TUTAJ

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE