Reklama

Bojanowo. Duże zmiany w „rolniku”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bojanowo. Duże zmiany w „rolniku” - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół Przyrodniczo-Tecznicznych czeka sporo zmian. Powiatowi Rawickiemu udało się pozyskać środki finansowe, które pozwolą na przeprowadzenie poważnych remontów. Pochłoną one ponad 6 mln zł.

Reklama

Bojanowski zespół szkół, nazywany przez wszystkich „rolnikiem” składa się z kilku kompleksów budynków. W najbliższym czasie dwa z nich czeka porządna modernizacja. 

Z funduszy norweskich Powiat Rawicki otrzymał 2-milionowe dofinansowanie na termomodernizację dwóch szkolnych sal gimnastycznych, w tym właśnie w placówce w Bojanowie. - Kilka lat temu odnowiliśmy przyległą do sali szatnię i sanitariaty, a teraz przyszedł czas na nią samą. Wymienione zostaną okna, oświetlenie, a ogrzewanie z węglowego zostanie zmienione na gazowe. Sala zyska także nowy parkiet - wylicza Beata Nowak, dyrektor szkoły. 

Nowe okna i ogrzewanie

Z kolei, dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Nowy Ład”, powiat może wydać ponad 5 mln zł na termomodernizację budynku A, czyli tego najstarszego, w którym mieści się między innymi administracja. Dofinansowanie inwestycji wyniesie 4,5 mln zł, a dodatkowe pół miliona powiat ma zabezpieczyć w swoim budżecie. Jak wylicza starosta Adam Sperzyński - przewidziano m.in. docieplenie ścian i stropu, wymianę drzwi zewnętrznych, modernizację instalacji ogrzewania, oświetlenia wewnętrznego oraz montaż instalacji fotowoltaicznej i dostosowanie przeciwpożarowe budynku. - Budynek A jest obiektem zabytkowym, dlatego wyjątkowo zostanie od docieplony od wewnątrz, a nie z zewnątrz. Poza tym podczas wymiany okien zachowane zostaną znajdujące się w szkole piękne witraże. Wszystkie szczegóły zostały ustalone z konserwatorem zabytków - dopowiada Beata Nowak. Podkreśla, że dzięki dostosowaniu budynku do przepisów przeciwpożarowych, „uwolnione” zostanie piętro budynku, które obecnie jest wyłączone z użytkowania. Prace prawdopodobnie ruszą w przyszłym roku. Przetargi na te przedsięwzięcia nie zostały jeszcze ogłoszone. 

Zbiorniki już są

Dodatkowo, niedawno na terenie szkoły powstały trzy podziemne zbiorniki oraz nowoczesna instalacja, która umożliwi gromadzenie wody opadowej. Zadanie pod nazwą: „Budowa podziemnych zbiorników wraz z instalacją, w celu gromadzenia wody opadowej i wykorzystanie jej do nawadniania terenów zielonych” zostało zrealizowane w ramach programu ,,Deszczówka”. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 60 tys. zł, z czego dotacja z samorządu województwa wielkopolskiego - 41 tys. zł. 

Zakończyła się także wymiana instalacji elektrycznej w piwnicach, gdzie mieści się szkolny zwierzyniec - między innymi akwaria i terraria ze zwierzętami egzotycznymi. - Obecnie, już własnymi siłami, odmalowujemy te pomieszczenia i wkrótce również zyskają zupełnie nowy wygląd - wyjaśnia dyrektor Beata Nowak. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy