Reklama

Dwa nowe stowarzyszenia w Bojanowie

Opublikowano:
Autor:

Dwa nowe stowarzyszenia w Bojanowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

„Extremalne Bojanowo” i „Sztanga Bojanowo” - w gminie powstają dwa nowe stowarzyszenia skupiające miłośników sportów motorowych oraz siłowych.

Inicjatorem utworzenia organizacji skupiającej miłośników sportu ciężarowego jest Adam Szymanowski z Bojanowa, na co dzień reprezentant mistrza Polski w trójboju siłowym - Kobry Kościan. Jak mówi, chce popularyzować tę dyscyplinę sportu, utworzyć klub dla pasjonatów tego sportu, a także wrócić do dawnych tradycji, kiedy to w Bojanowie działała sekcja podnoszenia ciężarów.

- Działania związane z uruchomieniem stowarzyszenia są podejmowane od kilku miesięcy. Na wrzesień planowaliśmy inaugurację, ale niestety wszystko się przeciąga, ponieważ nadal czekamy na załatwienie wszystkich spraw formalnych. Obecnie finalizujemy rejestrację w Krajowym Rejestrze Sądowym - mówi Adam Szymanowski, który niedawno ukończył też specjalny kurs, by mógł zostać trenerem w nowo utworzonej sekcji. - Jestem pełen zapału, ale na oficjalny start trzeba poczekać. Wtedy też rozpoczniemy starania o udostępnienie potrzebnej nam sali i zaczniemy szukać zainteresowanych uprawianiem trójboju siłowego i kulturystyki - zaznacza. Druga organizacja ma zrzeszać pasjonatów sportów motocyklowych - osoby lubiące jeździć samochodami, motorami, motocyklami i quadami. Stowarzyszenie będzie się nazywało „Extremalne Bojanowo”.

- Nawiązujemy w ten sposób do cyklicznych imprez, które odbywały się kiedyś w naszym mieście, czyli Extreme Day (popisy samochodowe, akrobacje na motocyklach, czy bmx'ach - przyp. red). Chcemy ponownie wrócić do tych wydarzeń, a dodatkowo zorganizować też wyścigi samochodów złomowanych, czyli z odzysku - mówi Michał Engelmajer, który dodaje, że kwestie formalne związane z utworzeniem stowarzyszenia są na podobnym etapie, jak u ciężarowców. - My dodatkowo musimy jeszcze uzyskać odpowiednie dokumenty z Polskiego Związku Motoryzacyjnego - zaznacza bojanowianin. Zdradza, że gdy organizacja zacznie działać, jej członkowie korzystać będą z terenu na tzw. Zielonym Ogrodzie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE