Reklama

Dwie wioski z dofinansowaniem. Sprawdź, które to sołectwa

Opublikowano: pt, 17 lip 2020 14:23
Autor:

Dwie wioski z dofinansowaniem. Sprawdź, które to sołectwa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Izbice i Tarchalin znalazły się na liście projektów do dofinansowania w ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Łącznie otrzymają kwotę 48.000 zł.

Do tegorocznej edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” złożono 290 wniosków, w tym 9 z powiatu rawickiego. Pomoc finansową otrzymają jednak tylko 124 sołectwa, które swoje projekty muszą zrealizować najpóźniej do 16 listopada.

Najwyżej z powiatu rawickiego oceniono projekt sołectwa Izbice „Wieś Izbice się wzbogaca, bo świetlica do niej wraca”. Otrzyma ono 26.000 zł.

Dzięki dotacji wymieniona zostanie podłoga w świetlicy wiejskiej, wykonane będą prace malarskie wewnątrz obiektu, a także będzie zamontowany monitoring obiektu i jego otoczenia. Dodatkowo przy wsparciu środków z funduszu sołeckiego zostaną wymienione drzwi i wyremontowana kuchni.

Drugą wioską, która otrzyma dofinansowanie jest Tarchalin. Jak informuje burmistrz Maciej Dubiel, miejscowość otrzyma ponad 22.223 zł na projekt pod nazwą „Atrakcyjny i aktywny Tarchalin”. Dzięki dotacji, miejscowy plac zabaw zostanie doposażony o huśtawkę równoważną i linarium. Całość ma kosztować niespełna 34.000 zł.

Więcej o dofinansowanych projektach oraz informacje, kto nie otrzymał wsparcia w bieżacym numerze Życia Rawicza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE