Reklama

Dyrektor więzienia wyróżnił swoich pracowników. Wykazali się postawą obywatelską

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zakład Karny w Rawiczu

Dyrektor więzienia wyróżnił swoich pracowników. Wykazali się postawą obywatelską - Zdjęcie główne

foto Zakład Karny w Rawiczu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze służby więziennej pracujący w rawickiej placówce zostali docenieni przez dyrektora Jarosława Dworeckiego.

Reklama

Dyrektor Zakładu Karnego w Rawiczu, płk Jarosław Dworecki wręczył wyróżnienia funkcjonariuszom jednostki: st. sierż. sztab. Markowi Jagle i st. chor. Damianowi Niwczkowi. W czasie wolnym od służby, zatrzymali oni pijanego kierowcę, uniemożliwiając mu dalsze poruszanie się autem.
- Więziennicy wcześniej byli świadkami kolizji z udziałem pojazdu prowadzonego przez zatrzymanego kierowcę, który oddalił się zmiejsca zdarzenia, jadąc całą szerokości jezdni, nie zważając na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego - przekazuje Ewa Szulc, rzecznik prasowa rawickiej placówki.
Potwierdza to podkomisarz Ariel Bujak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Górze. 
- W miejscowości Wąsosz w środę (22 marca 2023r.) po godz. 12.00 miało miejsce ujęcie obywatelskie mężczyzny przez funkcjonariuszy Służby Więziennej Zakładu Karnego w Rawiczu - mówi podkom. Ariel Bujak. 
Zatrzymano 66-latka z powiatu górowskiego. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie. 66-latek odpowie przed sądem za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji. 
 
Dyrektor Zakładu Karnego w Rawiczu wyróżnił również por. Bartosza Matczaka i st. sierż. sztab. Damiana Drożaka. Oni, z kolei, zostali docenieni za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.
 
Kilka tygodni wcześniej odznaką „Semper paratus” - za odwagę i poświęcenie w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego - wyróżniono szer. Barbarę Guściorę, funkcjonariuszkę Zakładu Karnego w Rawiczu.
 
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE