Reklama

Funkcjonariuszka rawickiego więzienia odznaczona

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zakład Karny w Rawiczu

Funkcjonariuszka rawickiego więzienia odznaczona - Zdjęcie główne

foto Zakład Karny w Rawiczu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Odznaką „Semper paratus” - za odwagę i poświęcenie w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego - wyróżniono szer. Barbarę Guściorę, funkcjonariuszkę Zakładu Karnego w Rawiczu.

Odznaczenie „Semper paratus” zostało ustanowione w celu wyróżnienia funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej, którzy dokonali czynu świadczącego o ich odwadze lub męstwie, a w szczególności mającego na celu ratowanie życia lub zdrowia ludzkiego.

- Szer. Barbara Guściora - na co dzień pełniąca służbę w dziale kadr tutejszej jednostki - swą postawą udowodniła, że praca w służbach mundurowych uczy czujności i poświęcenia, także w czasie wolnym. Nasza koleżanka - wracając z pracy drogą ekspresową - była świadkiem wypadku. Kierujący ciężarówką zjechał z jezdni, wpadając do rowu. Szer. Barbara Guściora, wykazując opanowanie i bezinteresowność, udzieliła mu pierwszej pomocy i pomogła wydostać się z zakleszczonego ciągnika siodłowego. Jej dalsze działania bardzo ułatwiły pracę służb ratowniczych przybyłych na miejsce wypadku - relacjonuje mjr Ewa Szulc.

Rawicka funkcjonariuszka otrzymała odznaczenie z rąk płk. Cezarego Kosarza - dyrektora okręgowego służby więziennej w Poznaniu. Nie jest ona pierwszym pracownikiem, który tego rodzaju wyróżnienie zdobył.  W 2019 roku przyznano je sierż. Pawłowi Ptakowi i st. kpr. Tomaszowi Suwalskiemu, na co dzień pełniącym służbę w Zespole Terenowym Systemu Dozoru Elektronicznego, którzy uratowali nieprzytomną kobietę. 

Szer. Barbara Guściora jest leszczynianką - mieszka w Lesznie. Ze służbą Więzienną związana jest od 03.08.2009 roku. W okresie od dnia 03.08.2009 roku do dnia 29.02.2016 roku zatrudniona była jako pracownik cywilny w Areszcie Śledczym w Lesznie. W dniu 01.03.2016 roku podjęła zatrudnienie w Zakładzie Karnym w Rawiczu. Do dnia 22.12.2022 roku zatrudniona była jako pracownik cywilny. W dniu 23.12.2022 roku wstąpiła do służby, którą obecnie pełni na stanowisku młodszego instruktora działu kadr.

Na spotkaniu płk. Cezarego Kosarza z kadrą kierowniczą Zakładu Karnego w Rawiczu podsumowano najważniejsze zmiany, przedsięwzięcia i działania więzienia w minionym roku. Omówiono także wyzwania i zadania, jakie obecnie stawiane są przed kadrą penitencjarną.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE