Reklama

Dyrektorzy dwóch zespołów szkół w gm. Miejska Górka wybrani

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół w Miejskiej Górce

Dyrektorzy dwóch zespołów szkół w gm. Miejska Górka wybrani - Zdjęcie główne

Podczas akademii z okazji zakończenia roku szkolnego, burmistrz Karol Skrzypczak dokonał uroczystego wręczenia nominacji Jolancie Hryniowskiej na dyrektora Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce, powierzając jej to stanowisko na kolejne pięć lat | foto Zespół Szkół w Miejskiej Górce

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminie Miejska Górka zakończyły się dwa konkursy na stanowiska dyrektorów.

W maju Karol Skrzypczak. burmistrz Miejskiej Górki ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce oraz Zespołu Szkół w Dłoni. Zainteresowani mogli składać oferty do 27 maja.

Dużego zainteresowania nie było. Pojedyńcze oferty

W konkursie na szefa placówki w Miejskiej Górce wpłynęła jedna oferta. Złożyła ją Jolanta Hryniowska, która jest dyrektorem dwie kadencje. Kieruje placówką od 2012 roku, a wcześniej była nauczycielem, a następnie dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu.

- Lubię swoją pracę. Staramy się tak funkcjonować, by nie tyko uczyć, ale aby uczniowie jak najlepiej szkołę wspominali. Dyrektor sam jednak nie zrobi nic. Jak się ma - tak jak ja - fajnych współpracowników i dobre relacje z organem prowadzącym, to można ten wózek ciągnąć - mówiła po ogłoszeniu konkursu Jolanta Hryniowska.

Zastąpiła dyrektora, który przeszedł do Rawicza

Szkołą w Dłoni od ubiegłego roku kieruje z kolei nauczycielka chemii Anna Możejko. Obowiązki szefowej placówki powierzono jej po tym, jak poprzedni dyrektor - Arnold Ratajski - zdecydował się wziąć udział w konkursie na dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu i wygrał go.

Anna Możejko (na zdjęciu, fot. Zespół Szkół w Dłoni) złożyła ofertę w ogłoszonym przez burmistrza konkursie na stanowisko dyrektora szkoły w Dłoni.

Postępowania zakończyły się pozytywnie

Jak poinformował podczas czerwcowej sesji rady miejskiej burmistrz Karol Skrzypczak, oferty złożone w obu konkursach spełniły warunki zawarte w regulaminach i obydwa postępowania konkursowe zakończyły się wynikiem pozytywnym.

Przez kolejne pięć lat szkołą podstawową i przedszkolem w Dłoni kierować będzie Anna Możejko, a Zespołem Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce - Jolanta Hryniowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE