Reklama

Działka z bistro nad zalewem w Pakosławiu na sprzedaż

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nad zalewem w Pakosławiu stoi budynek, w którym kiedyś mieściło się bistro. Od 3 sezonów jest on jednak nieużywany i niszczeje. Gmina Pakosław właśnie opublikowała ogłoszenie o sprzedaży działki, na której znajduje się dawne bistro.

Reklama

Bistro nad zalewem jest zamknięte od trzech sezonów. Wszystko za sprawą skomplikowanej sytuacji prawnej obiektu. Ogłoszenie o sprzedaży jednoznacznie informuje, że została ona wyjaśniona.

Trudna umowa

Budynek nad zalewem w Pakosławiu postawił prywatywny przedsiębiorca, który - jeszcze w czasach, kiedy funkcję wójta pełnił Kazimierz Chudy - podpisał z gminą skomplikowaną umowę. Przedsiębiorca nie jest już zainteresowany prowadzeniem tej działalności. Umowa z właściccielem bistro została sporządzona w taki sposób, że jeśli gmina chciałaby sprzedać działkę z budynkiem, musi zwrócić inwestorowi nakłady poniesione przez niego na budowę obiektu, pomniejszone o odpis amortyzacyjny. W związku z zapisami umowy oraz rezygnacją właściciela z prowadzenia dalszej działalności w tym budynku, obie strony doszły do porozumienia i podjęto decyzję o sprzedaży tej ziemi wraz z budynkiem.

Rozwiązali problem

W 2022 roku wyprostowano również błędy w planie zagospodarowania przestrzennego, związane z bistro. Budynek wybudowano na dużej działce, która obejmuje także pobliski teren rekreacyjny z placem zabaw. Ponadto, aby zbyć obiekt, należało zapewnić dostęp do drogi publicznej.

- Wydzieliliśmy działkę pod bistro oraz ustanowiliśmy dla niej służebność drogową -  poinformował wójt Piotr Skrzypek.

Działka i budynek

Wydzielona działka ma powierzchnię ponad 0,1 ha. Budynek znajdujący się na działce ma ponad 180 m2 powierzchni użytkowej. Sama działka jest nieogrodzona, częściowo utwardzona oraz uzbrojona w sieć elektryczną, wodociągową, gazową oraz kanalizacyjną. Działka nie ma bezpośredniego dojazdu do drogi publicznej – konieczne jest ustanowienie służebności gruntowej. Kwota wywoławcza to 550.000,00 zł. Do ceny ostatecznej trzeba doliczyć podatek VAT oraz 20.800,00 zł + podatek VAT za jednorazową opłatę ustanowienia służebności gruntowej.

Przetarg w marcu

Jako termin pierwszego przetargu wyznaczono 3 marca 2023 r. (piątek) godz. 9.00 w Urzędzie Gminy Pakosław, ul. Kolejowa 2, 63-920 Pakosław. Aby wziąć udział w przetargu do 28 lutego należy wpłacić na konto gminy wadium w wysokości 55.000 zł. W tytule przelewu należy wskazać numer działki, której dotyczy wadium. Szczegóły w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Pakosław.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy