Reklama

Reklama

Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa. Znalazły się w klubie przyjaciół sierżanta Pyrka [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 15 paź 2021 11:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez cały wrzesień dzielnicowi oraz profilaktyk rawickiej komendy asp. Katarzyna Starczewska odwiedzali uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych oraz przedszkolaki. Akcję prowadzili na terenie całego powiatu. Mundurowi mówili, co wolno robić w pobliżu szkół i przedszkoli, na chodniku czy na przejściu dla pieszych.

Reklama

Najważniejsze to zadbać o swoje bezpieczeństwo, być uważnym i rozsądnym - podkreśla asp. Katarzyna Starczewska z KPP Rawicz. - Nie spiesz się, w skupieniu podejmij decyzję, czy sytuacja na drodze jest bezpieczna. Jesteś jeszcze mały i mała, więc nadal słuchaj rad rodziców. Idąc do szkoły, pamiętaj, że Twoim celem jest dojście do szkoły - uważaj na przejściu dla pieszych, poruszaj się chodnikiem, nie wybiegaj na ulicę zza dużych budynków czy pojazdów. Noś odblaski - bądź bezpieczny - dodaje.

Jak wspominają policjanci, spotkania przebiegły w miłej atmosferze.

Dziękujemy za gościnę, za wierszyki i piosenki oraz piękne bukiety polnych kwiatów przygotowane specjalnie dla policjanta i policjantki. Jesteście fantastycznymi dziećmi, znacie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i na pewno sami sobie już świetnie poradzicie - zauważają mundurowi.

Policjanci promowali także portal pyrek.pl. To strona internetowa o charakterze prewencyjnym, która na ma celu szerzenie treści edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa. Portal jest dedykowany uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oświaty lub innych placówek współpracujących z wielkopolską policją, opartą na wizerunku maskotki - sierżanta Pyrka.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE