Reklama

Dzień Kadeta w Rawiczu

Opublikowano:
Autor:

Dzień Kadeta w Rawiczu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Bardzo bogaty był program zorganizowanych przez Muzeum Ziemi Rawickiej obchodów Dnia Kadeta.  

 Pierwsza część uroczystości odbyła się w kinie „Promień”, a otworzył ją burmistrz Rawicza Tadeusz Pawłowski. Mówił o tradycji Szkół Rycerskich oraz historii rawickiej placówki. Po projekcji filmu dokumentalnego „Korpus Kadetów nr 3/2 w Rawiczu”, Jacek Jarczewski wygłosił prelekcję „Sztuka zwierciadłem patriotyzmu (ze zbiorów Muzeum Ziemi Rawickiej)”.

Następnie uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pomnikiem Żołnierza Polskiego. Głos zabrał starosta Zygmunt Wolny, który podkreślił jak ważne jest patriotyczne wychowanie oraz kultywowanie kadeckiego kodeksu postępowania.

W drugiej części obchodów Dnia Kadeta, które kontynuowano w ratuszu, odbyła się dwuczęściowa międzynarodowa konferencja. Pierwsza część przebiegała pod hasłem „Współczesne postrzeganie patriotyzmu”, a druga „Kadeci i absolwenci Liceów Wojskowych w walce o wolność i pokój na świecie”. Głos zbierali głównie zaproszeni goście, ale z odczytem „Patriotyzm, lokalność, aktywizacja społeczna. Edukacja wobec procesu kształtowania ludzkiej tożsamości”, wystąpił również dyrektor sierakowskiego gimnazjum, Piotr Mosiek.

Wykład wygłosiła również Żaneta Gocek, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Rawiczu - „Wychowanie w duchu patriotyzmu zgodnie z tradycjami Rawickiego Korpusu Kadetów”.

Konferencję połączono z promocją albumu książkowego o Korpusie Kadetów nr 3/2 w Rawiczu.

Ostatnim akcentem obchodów Dnia Kadeta był turniej strzelecki, który odbył się w siedzibie Bractwa Kurkowego. (WJ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE