Reklama

Dziłałka w Dubinie do dzierżawy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Dziłałka w Dubinie do dzierżawy - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jutrosin ogłosiła przetarg na dzierżawę działki w Dubinie. Jest to grunt, który gmina nabyła w wyniku zamiany z jednym z lokalnych rolników.

Reklama

Do wynajęcia jest działka znajdująca się w Dubinie. To użytek rolny o powierzchni ponad 1,2 ha. Gmina określiła, że dzierżawa będzie możliwa do 30 września 2025 roku. Wysokość rocznych opłat za dzierżawę wyznaczono na 1230 zł. Przetarg odbędzie się 16 listopada 2022r. o godz. 9.30 w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy w Jutrosinie, ul. Rynek 26.

Nabyta poprzez zamianę

Nabycie tej konkretnej ziemi przez gminę Jutrosin wywołało kilka tygodni temu zaskoczenie sołtysa oraz mieszkańców Dubina. Dawid Kaczmarek, sołtys wsi, przy okazji jednej z minionych sesji rady, dopytywał burmistrza Romualda Krzyżosiaka o szczegóły zamiany. 

Burmistrz wyjaśniał

Z relacji włodarza Jutrosina wynikało, iż gmina zamieniła się z jednym z rolników, na jego wniosek. Jak tłumaczy burmistrz, inicjator zamiany potrzebował ziemi do rozbudowy gospodarstwa. On, jako włodarz gminy, wychodzi z założenie, że jeśi może pomóc to to robi. W wyniku zamiany samorząd przekazał na rzecz rolnika dwie działki z lasami o łącznej powierzchni 0,60 ha, a otrzymał od niego 1,22 ha gruntów ornych i pastwisk. Wartośc gruntów, które gmina nabyła w tej zamianie to 66 400 zł.

- Dodatkowo jeszcze została dokonana wpłata na rzecz gminy w wysokości 20.300 zł - przekazał wtedy burmistrz.

Burmistrz zapewnił wtedy, że las nie zostanie wycięty. Poinformował również, że pozyskane w drodze zamiany działki, zostaną wydzierżawione w drodze przetargu, który własnie został ogłoszony.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy