Reklama

Gmina Jutrosin sprzedaje mieszkania oraz ziemię

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Gmina Jutrosin sprzedaje mieszkania oraz ziemię - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jutrosin wystawiła na sprzedaż 6 mieszkań oraz nieruchomość, która składa się z dwóch działek. Wiceburmistrz, Marek Glura, potwierdza, że na mieszkania są już chętni.

Na sprzedaż wystawiono 6 mieszkań komunalnych. Pięć z nich znajduje się w Jutrosinie, a jedno w Szkaradowie. Gmina chce sprzedać również nieruchomość składającą się z dwóch działek. 

Mieszkania mają chętnych

Jak poinformował Marek Glura, wiceburmistrz Jutrosina, mieszkania, które są wystawione na sprzedaż mają już potencjalnych nabywców. 

- To są mieszkania, na które z wnioskiem o wykup wystąpili najemcy - wyjaśnił Marek Glura.  

Dodał, że do opublikowania ogłoszenia obligują ich przepisy. Ponadto do 5 grudnia osoby, które mają pierwszeństwo do wykupu mieszkań, czyli ich lokatorzy, muszą się zgłosić do urzędu z deklaracją ich nabycia. Wtedy, jak tłumaczy wiceburmistrz, mogą kupić te lokale w trybie bezprzetargowym.

Będą bonifikaty 

Powierzchnia sprzedawanych lokali oscyluje między 51 m2 a 149 m2. Ceny podane w ogłoszeniu są wartościami rynkowymi ustalonymi przez rzeczoznawcę i wahają się między 85.800 zł a 163.400 zł. Lokatorzy przy wykupie będą mogli skorzystać z bonifikaty jaką przewidziano w uchwale Rady Miasta i Gminy Jutrosin. Zgodnie z nią, jeśli nabywca dokona wpłaty należności jednorazowo, może liczyć na 30 % upustu, jest również możliwość rozłożenia płatności na raty, na okres 5 lat. Wtedy bonifikata wyniesie 10%.

Koszty dla nabywcy

Marek Glura przypomina, że oprócz ceny lokalu, pomniejszonej o bonifikatę, nabywca musi pokryć koszty związane z wykupem. Są to: koszty przygotowania inwentaryzacji budowlanych, przygotowania wycen tych nieruchomości, aktów notarialnych oraz dokumentów geodezyjnych związanych ze sprzedażą.

Grunt dla wszystkich

Ostatnia nieruchomość, którą gmina chce sprzedać to ziemia, znajdująca się na dwóch działkach o łącznej powierzchni 372 m2. Jej wartość rzeczoznawca ocenił na 33.300 zł. Jest to nieruchomość niezabudowana, dla której istnieje możliwość przekształcenia pod budownictwo mieszkaniowe. Sprzedaż odbędzie się na zasadach przetargu nieograniczonego, w którym udział będą mogli wziąć wszyscy chętni. Jak przekazał Marek Glura, urząd planuje ogłosić go w styczniu.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy