Reklama

Dziś rusza Rawicki Jarmark Historyczny

Opublikowano:
Autor:

Dziś rusza Rawicki Jarmark Historyczny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Rozpocznie się dancingiem w kawiarni artystycznej „W Starym Kinie” mieszczącej się w piwnicy rawickiego domu kultury.

Wystąpi zespół Makabunda, który zagra utwory z tamtych czasów. Później w tym samym klimacie imprezę poprowadzi DJ Paweł Ślotała. Szykuje się nie lada gratka dla fanów polskich, europejskich i kinowych standardów. - Wszystko będzie utrzymane w stylu międzywojnia. Dlatego też proponujemy mieszkańcom, aby i oni przybyli do piwnicy domu kultury w strojach z tamtych czasów. Jeśli znajdą się amatorzy tego typu muzyki, a nie będą chcieli dostosować się do stylu oczywiście będą mogli wejść, ale biletem wstępu będzie zakup róży dla partnerki. Zakazane są dżinsy i adidasy - ich wówczas zdecydowanie nie było - mówi Julita Augustyniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz. Impreza rozpocznie się o 20.00.

Główne punkty programu zaplanowano na sobotę na rawickim rynku. Od rana rozpocznie się jarmark wyrobów regionalnych, tradycyjnych i wędliniarskich. Starostwo oraz dom kultury koordynować będą z kolei konkurs „Wielkopolski Obiad”, odbywający się pod patronatem starosty rawickiego.

Największą atrakcją całego Jarmarku będzie specjalna inscenizacja, która ma nawiązywać do pierwszych dni września 1939 roku w naszym mieście. Jak zapewniają organizatorzy, rekonstruktorzy skupią się na przejęciu miasta przez oddziały niemieckie, a następnie na odbiciu przez Polaków rawickiego ratusza. Wszystko rozpocznie się o godzinie 17.00.

Atrakcyjnie zapowiada się także organizowana przez Hufiec ZHP Rawicz gra miejska pod kryptonimem „Szare Szeregi”. Zaplanowano jej dwie edycje - dzienną i nocną. Skierowana ona jest dla wszystkich chętnych mieszkańców, którzy zgłoszą swój udział w imprezie - albo rejestrując się na stronie www lub zapisując w specjalnym namiocie Hufca podczas Jarmarku. Uczestnicy podzieleni na zespoły będą mieli wcielić się w w członków konspiracyjnej organizacji walczącej o wolność Polski i zmierzą się z tajnym zadaniem.

"Szare Szeregi" to gra miejska przeznaczona dla wszystkich chętnych mieszkańców regionu, którzy 13 września przybędą na rawicki rynek i zgłoszą swój udział w imprezie. Uczestnicy Gry w zarejestrowanych zespołach wcielą się w członków konspiracyjnej organizacji walczącej o wolność Polski i zmierzą się z tajnym zadaniem.
Wejdź i zobacz szczegóły: www.gramiejska.rawicz.pl

 

Utrudnienia na parkingu wokół ratusza
Organizatorzy zwracają się z apelem do właścicieli pojazdów parkujących na parkingu wokół ratusza o przestawienie swoich samochodów. Jedyne, co pozostanie na miejscu, to postój taksówek. Wjazd na parking zostanie zamknięty dziś (12 września) około godziny 18.00. Ponowny wjazd na parking możliwy będzie w nocy w soboty na niedzielę (13-14 września). O Jarmarku przeczytasz także na www.rawicz.pl

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE