reklama

Fundacja im. Maksymiliana Duda po raz XVIII szuka stypendystów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Udostępnione przez FMD

Fundacja im. Maksymiliana Duda po raz XVIII szuka stypendystów - Zdjęcie główne

foto Udostępnione przez FMD

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościFundacja im. Maksymiliana Duda po raz XVIII poszukuje stypendystów do swojego programu. Wnioski można składać do 31 lipca 2023 r.
reklama

- Pragniesz sięgnąć po więcej? Chcesz zrealizować swój potencjał, poznać myślących podobnie rówieśników i brać udział w rozwijających warsztatach? Nasz Program Stypendialny pomoże Ci zamienić marzenia w plany i cele! - tak swój program reklamuje fundacja.

Stypendia od Fundacji im. Maksymiliana Duda. Dla uczniów i studentów

Jak tłumaczy Andżelika Talaga, koordynator projektów Fundacji, program jest skierowany do uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej, uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów pochodzących z małych miast i wsi.

- Stypendia mają wspierać realizację aspiracji edukacyjnych oraz talentów dzieci i młodzieży -  dodaje.

reklama

Jak wspomina Andżelika Talaga, szukają młodych ludzi, którzy pragną się rozwijać i zmienić swoje życie na lepsze.

- Oprócz wsparcia finansowego, nasi stypendyści uczestniczą w warsztatach ze specjalistami, Fundacja daje możliwość rozwoju i wzmacniania swoich mocnych stron, a także wspiera w przełamywaniu barier. Jest miejscem spotkania się z rówieśnikami i wymianą wzajemnych doświadczeń. Celem warsztatów jest zwiększenie poczucia własnej wartości, odbudowanie niskiej samooceny i praca z przekonaniami. Czasami zdarza się, że nasz stypendysta również korzysta z indywidualnego wsparcia terapeuty - zachęca.

Pieniądze na książki i obozy

Jak poinformowała Andżelika Talaga, stypendia osiągały w poprzedniej edycji kwoty od 200-400 zł miesięcznie. Są wypłacane przez 10 miesięcy w roku. Stypendyści mogą przeznaczyć pieniądze na zakup podręczników, zeszytów i innych przyborów szkolnych; kursów i innych form edukacji pozaszkolnej; obozów połączonych z edukacją w szczególności obozów językowych; udziału w wystawach, konkursach itp.; obozów treningowych; udziału w zawodach sportowych; zakupu sprzętu sportowego, niezbędnego do uprawiania określonej dyscypliny sportowej; kosztów dojazdu do szkoły lub opłat za internat, innych kosztów pośrednich związanych z procesem kształcenia. W szczególnych przypadkach można je przeznaczyć na zakup instrumentów, przyborów plastycznych i pomocy dydaktycznych.

reklama

Wypełnij i złóż wniosek o stypendium Fundacji im. Maksymiliana Duda

Wniosek o przyznanie stypendium jest dostępny na stronie internetowej fundacji, razem ze szczegółowym regulaminem programu. Program jest skierowany do uczniów i studentów, którzy mieszkają w miastach lub wsiach położonych w powiatach: rawickim, krotoszyńskim, gostyńskim, leszczyńskim lub milickim.

Do wniosku należy dołączyć dokument potwierdzający uzyskanie średniej ocen powyżej 4.0 z ostatniego roku szkolnego lub/oraz inne wybitne osiągnięcia np. tytuł finalisty, laureata w olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych itp. Ponadto potrzebne będzie zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o dochodach rodziców lub opiekunów prawnych kandydata za poprzedni rok kalendarzowy lub roczne zeznanie podatkowe albo zaświadczenie o zarobkach z miejsca pracy rodziców/opiekunów prawnych kandydata.

reklama

Wnioski należy składać w siedzibie fundacji (Grąbkowo 76) do 31 lipca 2023r. Natomiast wyniki zostaną ogłoszone do 31 października 2023r.

Warto być stypendystą fundacji z Grąbkowa

Najlepiej program stypendialny ocenią jednak jego uczestnicy. Jednym z nich jest Kacper Ratajczak z Krobi. Kacper ma 19 lat, w październiku rozpoczyna studia prawnicze. Wolny czas poświęca na trenowanie sztuk walki oraz na naukę języków. Z fundacją jest związany od 4 lat i, jak przekazał, właśnie złożył dokumenty, aby tą przygodę kontynuować. 

Jak sam opowiada, kiedy przyszedł do programu stypendialnego był osobą, która trudno się otwierała na ludzi, można nawet powiedzieć, że wstydliwą, miał problemy z wypowiadaniem się publicznie.

- Dzięki spotkaniom w fundacji stałem się bardziej otwarty na ludzi. Nie mam już problemów z wypowiadaniem się publicznie. Otworzyłem się na pomoc innym - opowiada.

Podkreśla, że czas spędzony w gronie członków programu stypendialnego był dla niego niezwykle wartościowy. Nie tylko pomogli mu w rozwiązywaniu problemów, które spotykał na swoje drodze, ale także związał się z nimi emocjonalnie, nawiązał wartościowe przyjaźnie. Na spotkania organizowane przez fundację jechał z wielką ochotą i wręcz nie mógł się doczekać kolejnego.

- Moja przygoda z fundacją zaczęła się kiedy zaczynałem naukę w liceum w Lesznie i cały czas chcę należeć do niej. Nie da się nie wspomnieć, że finansowo wspomaga i to bardzo. Stypendium wspomogło mnie w moich treningach, w zakupie sprzętu do tych treningów, w lekcjach językowych. Ten aspekt finansowy też jest bardzo pomocny - podsumował Kacper.

Anna Wojciechowska-Pieszko z Miejskiej Górki z fundacją jest związana od 13 lat. Właśnie kończy doktorat w dyscyplinie językoznawstwo.

- Pierwsze stypendium dostałam w pierwszej klasie liceum. Fundacja wspierała mnie w czasie nauki w szkole średniej, na studiach licencjackich, magisterskich i teraz, na studiach doktoranckich - opowiada.

Podkreśla, że stypendium z fundacji było dla niej dużym wsparciem finansowym, bez którego trudno byłoby się rozwijać, szczególnie jeśli pochodzi się z mniejszej miejscowości i trzeba się kształcić w większym mieście. Jest jednak to coś więcej niż tylko aspekt finansowy.

- Wszyscy stypendyści tworzą drużynę, która ma wiele okazji, żeby współpracować i tworzyć razem z fundacją wspaniałe przedsięwzięcia - opowiada stypendystka.

Wspomina, że fundacja uczyła ich wzajemnego wsparcia i empatii.

- Ja sobie to bardzo cenię, bo z tej współpracy wyniosłam wiele doświadczeń i poznałam wspaniałych, inspirujących ludzi - przekazała.

Podkreśla, że program Fundacji oferuje nie tylko wsparcie finansowe, ale także ciekawą przygodę.

- Bez wahania mogę to powiedzieć i polecam wszystkim, którzy zastanawiają się, czy aplikować. Swoją przygodę z fundacją w tym roku kończę, ponieważ dobiega końca moje kształcenie na studiach doktoranckich. Natomiast fundacja zawsze będzie nieodłączną częścią mojego życia, ponieważ to ona po części wpłynęła na to, jak ono się potoczyło - podsumowała.

  
 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama