Reklama

Fundacja przyznała granty dla szkół i przedszkoli

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Fundacja przyznała granty dla szkół i przedszkoli - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja Rodziny DUDA im. Maksymiliana Duda przyznała granty w ramach programu „Moja Szkoła 1:1”. Pieniądze powędrują do pięciu placówek z naszego powiatu.

Przedszkola oraz szkoły z powiatów rawickiego, gostyńskiego oraz krotoszyńskiego mogły wziąć udział w kolejnej edycji programu stworzonego przez Fundację Rodziny DUDA im. Maksymiliana Duda. Do wzięcia były dotacje na ciekawe zajęcia pozalekcyjne, czy wyposażenie szkół i przedszkoli w pomoce dydaktyczne oraz sprzęt. Fundacja na granty przeznaczyła 20.000 zł, a wysokość dofinansowania nie mogła przekroczyć 50% wartości projektu.

W tym roku, jak przekazuje Andżelika Talaga z fundacji, granty trafią do 5 placówek: Zespołu Szkolno-przedszkolnego w Konarach, Zespołu Szkól im. Jana Pawła II w Rawiczu, Szkoły Podstawowej im. Władysława Bartkowiaka w Jutrosinie, Przedszkola w Chojnie oraz Przedszkola w Szkaradowie.

Wysokość dofinansowania jest zróżnicowana, w zależności od tego, jaka jest wartość każdego z projektów - wyjaśnia Andżelika Talaga.

Dodaje, że czas na realizacje zwycięskich projektów jest do końca roku kalendarzowego.

Jednym z beneficjentów programu jest Szkoła Podstawowa w Jutrosinie, która dzięki grantowi kupi sprzęt i pomoce dydaktyczne dla dzieci z niepełnosprawnościami. Jak mówi Dominika Ugorek, dyrektor placówki, projekt jest wyceniony na 6.000 zł. Dodaje, że 50% środków dołoży Rada Rodziców. 

Szkoła, jak podkreśla dyrektora, starała się o granty także w poprzednich edycjach programu fundacji.

Powymienialiśmy meble w klasach, wyremontowaliśmy jedną z nich, przeprowadziliśmy remont w świetlicy szkolnej, kupiliśmy do niej meble i pomoce dydaktyczne - wymienia Dominika Ugorek. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy