reklama

Funkcjonariusz jechał na służbę. Pomógł poszkodowanym w wypadku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dawid Bela

Funkcjonariusz jechał na służbę. Pomógł poszkodowanym w wypadku - Zdjęcie główne

Wypadek na trasie Słupia Kapitulna - Szymanowo | foto Dawid Bela

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościFunkcjonariusz rawickiego Zakładu Karnego - sierż. sztab. Łukasz Głowacz - jechał do pracy. Na trasie Słupia Kapitulna - Szymanowo, był świadkiem wypadku. Był jedną z pierwszych osób, która udzieliła pomocy poszkodowanym.
reklama

Do wypadku doszło dziś po godz. 6.30 na trasie Słupia Kapitulna - Szymanowo. Świadkiem zdarzenia był sierż. sztab. Łukasz Głowacz, który jechał na służbę. 

- Udzielił pomocy poszkodowanym, zabezpieczył miejsce zdarzenia i pozostał na miejscu do czasu przybycia straży pożarnej, której przekazał potrzebne informacje - relacjonuje kpt. Ewa Szulc, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Rawiczu. - Pozostańmy czujni i nie wahajmy się udzielić pomocy w takich sytuacjach - dodaje

Czytaj także: Wypadek na trasie Słupia Kapitulna - Szymanowo

Funkcjonariusze Zakładu Karnego są przeszkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy. W minionym roku ruszyli na ratunek, m.in. rowerzystce, która zderzyła się z autem w Rawiczu, a także kobiecie, poszkodowanej w wypadku drogowym na terenie województwa dolnośląskiego.

reklama

Kadra penitencjarna Zakładu Karnego w Rawiczu poddawana jest cyklicznym szkoleniom, które pozwalają na utrwalenie, poszerzenie i zaktualizowanie wiedzy w tym zakresie. Kwestia umiejętności udzielenia pierwszej pomocy jest sprawą priorytetową. Szybka reakcja, płynna znajomość procedur i natychmiastowe - wyuczone działania, gwarantują prawidłowość podejmowanych czynności - podkreśla kpt. Ewa Szulc.

By szkolenia były jak najefektywniejsze, w rawickiej jednostce zakupiono zestaw szkoleniowy - fantom BLS oraz defibrylator treningowy AED. -  Z pewnością przyczyni się to do podniesienia jakości szkoleń i umiejętności funkcjonariuszy - dodaje rzecznik. Dodatkowo, zakupiono mobilne apteczki, które będą znajdowały się w oddziałach mieszkalnych.




Fot. 2x Zakład Karny w Rawiczu

reklama

Szansa na przeżycie poszkodowanych, znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia życia, zależy w dużej mierze od reakcji i działań podjętych przez osoby znajdujące się w miejscu zdarzenia. Po czterech minutach od czasu nagłego zatrzymania krążenia następują nieodwracalne zmiany w centralnym układzie nerwowym - podsumowuje kpt. Ewa Szulc.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama