Reklama

Funkcjonariusze doskonalą swoje umiejętności

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Objęło ono zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. - Właściwy poziom wyszkolenia strzeleckiego jest niezbędny dla właściwego, zgodnego z prawem i odpowiedzialnego wykonywania obowiązków służbowych - przypomina rzecznik Zakładu Karnego.

Reklama

Jak podkreśla mjr Ewa Szulc - rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Rawiczu, służba więzienna, jako formacja umundurowana i uzbrojona, wśród wielu swoich zadań, odpowiada między innymi za ochronę społeczeństwa przed sprawcami przestępstw oraz zapewnienie w jednostkach organizacyjnych porządku i bezpieczeństwa. Ich skuteczna realizacja wymaga między innymi odpowiedniego poziomu wyszkolenia strzeleckiego, dlatego aktualnie kadra penitencjarna placówki doskonali swoje umiejętności w tym zakresie.
- Służba Więzienna jest umundurowaną i uzbrojoną formacją, chroniącą obywateli przed najgroźniejszymi przestępcami. Właściwy poziom wyszkolenia strzeleckiego jest niezbędny dla właściwego, zgodnego z prawem i odpowiedzialnego wykonywania obowiązków służbowych.Dlatego też nieustannie podnosimy swoje umiejętności w tym zakresie - przypomina mjr Szulc.

Szkolenie objęło zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną.

Zadanie szkolenia teoretycznego to przypomnienie budowy i zasad działania jednostek broni będących na wyposażeniu jednostki, procedur postępowania w razie użycia, wykorzystania, utracenia, zniszczenia lub odnalezienia uzbrojenia, a także podstawowe zasady bezpieczeństwa w służbie oraz na strzelnicy.

Celem szkolenia praktycznego jest przygotowanie funkcjonariuszy do pełnienia obowiązków służbowych wymagających występowania z bronią, stosowania wybranych środków przymusu bezpośredniego, utrzymanie i podnoszenie umiejętności strzeleckich poprzez zgrywanie przyrządów celowniczych, przyjmowanie postaw strzeleckich, celowanie i dobór punktu celowania, usuwanie zacięć.

Umiejętności strzeleckie podnoszone są za pomocą strzelań z pistoletów, pistoletów maszynowych, karabinków oraz strzelb.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE