Reklama

Funkcjonariusze z rawickiego więzienia w szkołach

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach doradztwa zawodowego i promocji zatrudnienia w służbie więziennej funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rawiczu odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Gostkowie oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Reklama

Podczas wizyt w szkołach funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rawiczu zapoznali młodzież z zawodem funkcjonariusza oraz zadaniami realizowanymi przez Służbę Więzienną.

Rozmawiali o możliwości pracy w więzieniu

Pracownicy rawickiego więzienia podkreślili w szczególności różnorodność stanowisk, jakie oferuje formacja mundurowa oraz wskazali na korzyści, jakie płyną ze wstąpienia w jej szeregi.

- Spotkanie z młodzieżą to możliwość przekazania im osobistych doświadczeń z codziennej pracy wychowawcy czy psychologa, które pozwalają przekonać się, jak cienka granica dzieli zachowania ryzykowne, których młodzież się podejmuje od łamania prawa i poniesienia konsekwencji, które mogą zmienić całe ich życie - relacjonują mjr Alicja Kapała i mł. chor. Lidia Młody.

Ostrzegli przed zgubnym działaniem narkotyków

Dodatkowo na prośbę dyrektora  Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu mł. chor. Lidia Młody oraz chor. Karol Jagodziński przeprowadzili serię zajęć z profilaktyki przestępczości „Narkotyki #kradną wolność”. Uczestnikami  lekcji byli uczniowie klas pierwszych branżowych oraz uczniowie klas maturalnych, łącznie wzięło w nich udział około 200 osób.

Podczas spotkania z uczniami klasy VIII Szkoły Podstawowej w Gostkowie kpt. Monika Musielak, mł. chor. Magdalena Grodzka oraz por. Mariusz Rzeźnik również podjęli kwestie profilaktyki i zagrożeń wynikających z niestosowania się do przepisów prawa.

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy