Po udanych odwiertach próbnych, spółka już w 2019 roku zakończyła prace nad projektem technicznym instalacji gazowych i uzyskała pozwolenia na budowę infrastruktury przesyłowej, w tym systemu osuszania gazu w Dębnie Polskim i gazociągu wraz ze stacją przyłączeniową przy kopalni Załęcze w Wodnikach.Na stronie internetowej firmy Palomar, długo widniała informacja, że spółka jest „w trakcie postępowania administracyjnego, którego celem jest zatwierdzenie planu zagospodarowania złoża gazu ziemnego Rawicz i przejście do wieloletniej fazy wydobywczej”. Postępowanie miało toczyć się w ministerstwie środowiska. Wszystko wskazuje na to, że się nie zakończyło.
Mieli uzupełnić dokumenty
Z informacji uzyskanych przez nas przed rokiem w ministerstwie środowiska wynikało, że wniosek o zatwierdzenie dokumentacji geologiczno-inwestycyjnej spółka złożyła w kwietniu... 2017 roku. „W wyniku weryfikacji złożonej dokumentacji - pod względem zgodności z przepisami ustawy Prawo geologiczne i górnicze oraz rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie dokumentacji geologiczno-inwestycyjnej złóż węglowodorów, stwierdzono, że dokumentacja ta zawiera liczne braki formalne oraz wymaga złożenia przez spółkę szczegółowych wyjaśnień” - informowało wówczas biuro prasowe ministerstwa - zaznaczając, że wciąż oczekuje na kolejne uzupełnienie dokumentacji przez Rawicz Energy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.