Reklama

Gmina Jutrosin szuka wykonawcy dla szkolnych remontów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Gmina Jutrosin szuka wykonawcy dla szkolnych remontów - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze tylko przez kilka dni, do 3 marca 2023r., urzędnicy Gminy Jutrosin czekają na oferty firm chętnych wykonać modernizacje kilku szkół. Przetarg jest podzielony na trzy części, oferty można złożyć na jedną, dwie lub wszystkie trzy.

O potrzebach przeprowadzenia remontów w placówkach oświatowych w gminie Jutrosin mówiło się od dłuższego czasu, nie tylko w kuluarach, ale także na sesjach rady. W zeszłym (2022) roku, samorządowi udało się uzyskać wsparcie na te prace z rządowego programu Polski Ład. Przyznane dofinansowanie wynosi 3 mln. 60 tys. zł.

Przyjmowanie ofert wykonawców w ramach przetargu na remont szkół, ogłoszonego przez gminę, trwa do 3 marca. Przetrg został podzielony na trzy części. Jak zapewnił Marek Glura, wiceburmistrz Jutrosina, wykonawcy mogą składać oferty na 1, 2 lub 3 części. Termin wykonania wszystkich części jest taki sam. Ma to nastąpić 15 listopada 2023 r.

Trzy części przetargu, czyli jakie remonty szkół w gminie Jutrosin

Pierwsza składowa przewiduje remont dachu budynku Szkoły Podstawowej w Jutrosinie, który mieści się przy ul. Wrocławskiej.

- W tym budynku odbywają się teraz zajęcia klas 1-3 - wyjaśnił Marek Glura.

Ponadto, ta część przetargu obejmuje remont wieży dawnego kościoła ewangelickiego w Jutrosinie, który przez wiele lat służył podstawówce jako sala gimnastyczna, oraz dostawę 13 sztuk komputerów stacjonarnych dla jutrosińskiej podstawówki.

Druga część objęła termomodernizację dachu Szkoły Podstawowej w Dubinie oraz remont budynku Szkoły Podstawowej w Szkaradowie.

- Remont w Szkaradowie obejmie tylko najstarszą cześć budynku. Prace będą polegać na wymianie dachu, remoncie elewacji, klatki schodowej wewnątrz obiektu oraz jednej klasy - wyjaśnił wiceburmistrz.

Ostatnia, trzecia część, objęła termomodernizację budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie. Jak zauważył wiceburmistrz, obejmuje ona najszerszy zakres do wykonania. Firmę wykonującą to zadanie czeka, m.in.: wymiana stolarki, docieplenie ścian elewacji i ścian fundamentowych, remont schodów, przebudowa kotłowni z paliwa stałego na kotłownię gazową czy też utwardzenie placu za szkołą.

Wyremontują wieżę byłego kościoła ewangelickiego w Jutrosinie 

Niewątpliwie mieszkańców Jutrosina, a w szczególności rodziców uczniów miejscowej podstawówki, ucieszy pierwsza część zadania, a dokładnie remont wieży byłego kościoła ewangelickiego, który został zaadaptowany na salę sportową. Budynek został zamknięty lutym 2021 roku, po tym jak z wieży odpadł kawałek gzymsu uszkadzając dach i wybijając okno. Wykonano wtedy niezbędne ekspertyzy, które wskazały na zły stan techniczny wieży byłego kościoła, a także dachu. Niestety, gminę nie było stać na remont. W tym czasie zajęcia z wychowania fizycznego odbywały sie na orliku lub w sali Zespołu Szkół w Jutrosinie.

Ponad 12 mln dla gminy

Poza pieniędzmi na modernizację infrastruktury edukacyjnej, samorząd gminy Jutrosin otrzymał z Polskiego Ładu pieniądze na przebudowę 5,51 km dróg - 3.990.000 zł oraz rewitalizację rynku w Jutrosinie - 5.490.000 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy