Reklama

Pakosław rozdzielił pieniądze dla stowarzyszeń. Kto, ile dostał?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Pakosław rozdzielił pieniądze dla stowarzyszeń. Kto, ile dostał? - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najwięcej pieniędzy, podobnie jak w innych gminach, otrzymały kluby sportowe działające w gminie Pakosław.

Projekty do corocznego konkursu grantowego organizacje pozarządowe mogły składać w 7 kategoriach. Wpłynęło 10 ofert stowarzyszeń i fundacji działających w gminie Pakosław.

Wynikiem prac komisji konkursowej i decyzji wójta gminy, wszystkie złożone wnioski o dofinansowanie zadań, zostały zaakceptowane i uzyskają wsparcie - przekazuje Wojciech Walkowiak z urzędu w Pakosławiu. 

Największą pulę rozdysponowano na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej - ponad 53 tys. zł. Pieniądze trafią do trzech klubów - LUKS „Awdaniec” Pakosław (42.000 zł), Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” (5.220 zł) oraz Rawickiego Koszykarskiego Klubu Sportowego „Rawia” Rawicz (6.000 zł). 

Prócz sportu, dofinansowano działalność na rzecz ekologii oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. W tym roku przeznaczono na ten cel 6.430 zł dla dwóch organizacji - Stowarzyszenia Zwykłego Klub Marynistyczny NAUTA - 3.000 zł oraz Fundacji MAPA - 3.430 zł.

Pozostałe 17.350 zł przeznaczono na działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami - 3.800 zł, projekty z zakresu turystyki i krajoznawstwa - 7.000 zł, działalność na rzecz upowszechniania wiedzy i umiejętności w zakresie obronności państwa, podtrzymywanie tradycji narodowych - 2.100 zł, przedsięwzięć na rzecz osób w wieku emerytalnym - 1.600 zł oraz z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego - 2.850 zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy