Reklama

Gmina Pakosław pozyskała niemal 1,5 mln zł na termomodernizację szkoły w Sowach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: P. Skrzypek

Gmina Pakosław pozyskała niemal 1,5 mln zł na termomodernizację szkoły w Sowach - Zdjęcie główne

foto P. Skrzypek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do gminy Pakosław "uśmiechnęło się szczęście" po raz kolejny. Wójt Piotr Skrzypek poinformował, że udało się uzyskać niemal 1,5 mln zł dofinansowania na termomodernizację szkoły w Sowach.

Gmina wniosek o dofinansowanie z funduszy europejskich złożyła wiosną tego roku. Koszt termomodernizacji budynku szkolnego w Sowach oszacowano na niemal 1 mln 700 tys. zł. 

W minionym tygodniu do urzędu napłynęła o pozytywnym rozstrzygnięciu - gminie przyznano niemal 1,5 mln dofinansowania.

Nasz projekt został bardzo dobrze oceniony i znalazł się na wysokim 9. miejscu listy rankingowej, wśród 59. zgłoszonych zadań poprawnych pod względem merytorycznym - przekazał wójt Piotr Skrzypek. 

Dodał, że szkoła w Sowach jest ostatnim obiektem użyteczności publicznej w zasobach gminy, ogrzewanym na węgiel i od pewnego czasu trwały starania o pozyskanie środków na termomodernizację obiektu i wymianę źródła ciepła. 

Zaplanowano wykonanie m.in.: modernizacji systemu grzewczego, ocieplenia stropodachu i ścian zewnętrznych, a także wymianę okien, instalacji wentylacji mechanicznej, opraw oświetleniowych na energooszczędne oraz montaż instalacji fotowoltaicznej, by obniżyć koszty energii. 

Obecnie trwają przygotowania do podpisania umowy i uruchomienia procedury przetargowej. Rozstrzygnięcia przetargowe pozwolą nam ocenić możliwość realizacji inwestycji - podkrślił Piotr Skrzypek.

Przypomnijmy. Placówka w Sowach jest filią Szkoły Podstawowej w Pakosławiu - od 1 września 2019 r. Uczęszczają do niej najmłodsze dzieci z Sów, Białegokału, Zaorla, Pomocna i Osieka. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy