Reklama

Gmina Rawicz rozpoczyna równanie dróg po zimie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Rawicz rozpoczyna równanie dróg po zimie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku na przełomie zimy i wiosny Gmina Rawicz rozpoczyna prace związane z równaniem dróg gruntowych. Jest ich około 50 km, a równanie może odbywać się na odcinkach, na których nie zalega już woda.

Jak przypomina Centrum Informacyjne Burmistrza - równanie gminnych dróg gruntowych odbywa się cyklicznie, jeśli pozwalają na to warunki atmosferyczne. Szczególnie trudnym okresem jest wilgotna zima i czas roztopów, kiedy grunt wolno wchłania wodę, a nierówności się powiększają, tworząc dziury. 

Prace rozpoczną się jeszcze w marcu

- To najtrudniejszy okres dla osób mieszkających przy drogach gruntowych. Staramy się jak najszybciej odpowiadać na zgłoszenia mieszkańców, jednak nie zawsze możemy wejść z równaniem bezpośrednio po konkretnym zgłoszeniu. Równanie może się odbywać na względnie suchej drodze, ponieważ w przypadku zalegających kałuż tylko pogorszymy jakość równanego odcinka – mówi Aleksandra Szymanowska, kierownik Biura Zarządzania Drogami, które odpowiada za gminne inwestycje drogowe.

Aleksandra Szymanowska zastrzega, że termin równania dróg jest zależny od ich obecnego stanu i warunków atmosferycznych. Prace zostaną rozpoczęte w  marcu.

Równanie dróg od 2018 roku wykonuje Zaklad Usług Komunalnych w Rawiczu.

Które drogi zostaną wyrównane?

Prace mają być wykonane w:

  • Sierakowie na ul. Dożynkowej i Szklarniowej, Czeladniczej (wewn.);
  • Rawiczu na ul. Szczęśliwej, Pogodnej, Przytorze i od Stołu Rawickiego w stronę ogródków działkowych oraz na Myśliwskiej, Cepurskiego, Młyńskiej, Kamienistej, Zwierzynieckiej i na łączniku ul. Piłsudskiego, Stodołowa, Gajowa, łącznik Prusa- Żeromskiego;
  • w Folwarku i Kątach na ul. Fiołkowej, odcinek od Fiołkowej w stronę Półwiejskiej oraz w stronę Kąt, Miodowej (wewn.), droga od ul. Półwiejskiej w stronę miejscowości Kąty i w kierunku MOP-u;
  • w Masłowie na ul. Kanarkowej, Bocianiej (odc. gruntowy), Pszenicznej i na przedłużeniu Żniwnej oraz na Jaśminowej, Chabrowej, Azaliowej, Lawendowej, Konwaliowej, Kalinowej, Witkacego oraz Modrzewiowej;
  • w Dębnie Polskim na Ślusarskiej, Piekarskiej, Rymarskiej, Pszczelarskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Chłopskiej, Sowiej, Kruczej, Orlej, Manewrowej, Waniliowej, Zakątku i Szymanowskiej.
  • w Łaszczynie: droga za kościołem, Willowa, Pod Lasem, w kierunku Żylic;
  • w Sarnówce: Bazowa; w Słupi Kapitulnej: Niemarzyńska, Zapłocie i na Piaski,
  • w Szymanowie: Manewrowa, Kapały Kowalikowa od drogi powiatowej w kierunku Tysiąclecia oraz w kierunku Sarnowy, Dębna Polskiego
  • w Zielonej Wsi, Wydawach i Łąkcie oraz Konarzewie i w Izbicach prace wykonane zostaną na drogach, które wymagają równania. 

Gmina bierze pod uwagę również odcinki, które łączą poszczególne miejscowości. To m.in. drogi: Dębno Polskie - Zielona Wieś, Masłowo - Warszewo, Żylice - Izbice.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE