Reklama

Gmina Pakosław rozpoczyna tegoroczną współpracę ze stowarzyszeniami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Gmina Pakosław rozpoczyna tegoroczną współpracę ze stowarzyszeniami - Zdjęcie główne

Jednym z zadań realizowanym w tym roku przy wsparciu pieniędzy z gminy będzie Wielki Dzień Pszczół | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Pakosław rozdzieliła pieniądze, które przekaże na wsparcie lokalnie działających stowarzyszeń. W sumie podzielili ponad 90.000 zł.

W tym roku gmina Pakosław zwiększyła kwotę przeznaczoną na wsparcie organizacji pozarządowych z 77.000 zł do 90.000 zł. Dzięki tym pieniądzom 11 stowarzyszeń i klubów sportowych działających w gminie Pakosław będzie mogło realizować zaplanowane działania. 

90.000 zł dla 11 podmiotów

Beneficjentem największego dofinansowania z gminnej kasy, podobnie jak w zeszłym roku, jest klub sportowy L.U.K.S „Awdaniec” Pakosław, któremu przyznano 48.620 zł. Kolejne miejsca, pod względem wysokości dofinansowania zajęli: U.K.S „Olimpijczyk” Pakosław - 8.500 zł, R.K.K.S „Rawia  Rawicz” - 7.500zł, „Parada” Pakosław - 7.000 zł, Stowarzyszenie „Wsparcie dla każdego” - 3.800 zł,  Fundacja „MAPA” - 3.430 zł, Klub Marynistyczny NAUTA - 3.000 zł, Stowarzyszenie „Co się to porobi” - 2.850 zł,  L.O.K Pakosław - 2.100 zł, koło emerytów i rencistów - 1.600 zł oraz Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - 1 600 zł.

Na sport i kulturę

Dzięki tegorocznemu wsparciu zostaną zorganizowane m.in. zajęcia sportowe, Wielki Dzień Pszczół - festyn rodzinny czy Hubertus. Jednym ze stowarzyszeń, które otrzymało w tym orku wsparcie od gminy będzie Stowarzyszenie „Co się to porobi”, które zrealizuje zadanie „Śladami Oskara Kolberga - poznajemy tradycje Wielkopolski”.  

- Chcemy zorganizować wyjazd lub wyjazdy, w zależności o tego, czy uda nam się zebrać jeszcze jakieś pieniądze, do miejsc związanych z edukacją na temat kultury i tradycji wielkopolskiej - muzea, skanseny, imprezy cykliczne - tłumaczy Kamila Majerowicz ze stowarzyszenia „Co się to porobi”.

Wyjaśnia, że tegoroczny projekt jest kontynuacją tych realizowanych w poprzednich latach.

- Chcemy rozszerzać wiedzę na temat tradycji i kultury regionu - dodała. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy