Reklama

Spotkanie dla uczniów ze znanym aktorem w rawickiej "zawodówce". Nie zabrakło refleksji o wymiarze ponadczasowym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB ZSZ Rawicz

Spotkanie dla uczniów ze znanym aktorem w rawickiej "zawodówce". Nie zabrakło refleksji o wymiarze ponadczasowym - Zdjęcie główne

foto FB ZSZ Rawicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę (8.03.2023r.) uczniowie rawickiej "zawodówki" mieli okazję brać udział w nietypowym spotkaniu. Do rawickiego zespołu szkół przyjechał znany aktor - Lech Dyblik.

Lech Dyblik to 66-letni wokalista, aktor teatralny i telewizyjny, który sympatię widzów zyskał m.in. rolami w filmach „Kroll”, „Ogniem i mieczem”, „Zemsta”, „Wesele”, czy też w serialach „Wiedźmin” i „Pierwsza miłość”. Aktor nie pierwszy raz odwiedził Rawicz. W 2018 roku Lech Dyblik gościnnie zaśpiewał z  rawickim zespołem Strefa Niskich Ciśnień. Utwór nosi tytuł "Dlaczego". W serwisie YouTube ma ponad 30 tysięcy wyświetleń. 

Lech Dyblik w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

8 marca znany aktor zawitał do Zepsołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Na spotkaniu z młodzieżą nie opowiadał o swojej karierze, ale o walce z uzależnieniem. Dyblik śpiewał i opowiadał o tym jak nałóg może zniszczyć życie człowieka. 

Artysta w przedstawieniu zatytułowanym "Kuszenie śmierci" mówił i śpiewał o swoim życiu. Opowiedział o początkach kariery, o marzeniach i aktorskiej sławie. Dokładnie opowiedział o staczaniu się w uzależnienie oraz walce z alkoholizmem. Nie zabrakło słów o pewnego rodzaju bezradności i słabości podczas walki z uzależnieniem. Wspomniał też o tym, jak ważna jest rodzina, że relacje w rodzinie trzeba rozwijać i budować, nawet jeśli nie jest ona idealna. 

Celem spotkania było uświadomienie młodzieży, jakim zagrożeniem są nałogi, zachęcenie do unikania używek i uświadomienie, że nawet sporadyczne sięganie po alkohol może być początkiem dużych problemów z uzależnieniem. 

Spotkanie dla "zawodówki" ufundowało Centrum Usług Społecznych w Rawiczu. Brało w nim udział blisko 200 uczniów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE