Reklama

Gmina zrezygnuje z budowy "Nowego Poligonu"? Za mało pieniędzy z Polskiego Ładu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Rawicz

Gmina zrezygnuje z budowy "Nowego Poligonu"? Za mało pieniędzy z Polskiego Ładu - Zdjęcie główne

wizualizacja Nowego Poligonu | foto Gmina Rawicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rawicz rozważa rezygnację z dotacji na budowę Nowego Poligonu. Okazuje się, że kwota, którą gmina otrzymała w ramach rządowego programu Polski Ład, jest o ponad 1/3 niższa od oczekiwań wykonawców, którzy wzięli udział w przetargach. Tym samym oddala się wizja utworzenia kompleksu rekreacyjnego w Sierakowie.

Reklama

Na budowę kompleksu rekreacyjnego na byłym poligonie gmina ma przyznane 18,6 mln. zł z Polskiego Ładu. Okazuje się, że inflacja pożera przyznane przez rząd fundusze. Ogłoszono już dwa przetargi, w których nie udało się wyłonić wykonawców, choć zadanie dzielono na części. Za każdym razem oferty mocno przekraczały kwotę przeznaczoną na inwestycje (maksymalnie 19,6 mln zł) . CZYTAJ TUTAJ

Rawicki urząd rozważa rezygnację z środków na przebudowę rawickiego poligonu w ramach Polskiego Ładu. Ceny zaproponowane przez wykonawców o 8,5 mln zł przewyższają szacowaną wartość inwestycji - poinformował dzisiaj (15 lipca 2022) burmistrz Grzegorz Kubik.

Jak dodaje włodarz, z podobnymi kłopotami boryka się wiele samorządów. Niedawno np. Leszno musiało zrezygnować z przebudowy Nowego Rynku i Placu Metziga, bo żądania firm budowlanych przekraczały o 1/3 wycenę magistratu.

Podobnie jest w Rawiczu, gdzie pomimo sporego zainteresowania wykonawców, ich oferty przekraczały kwoty wyliczone podczas przygotowywania przetargów.

Złożone oferty są dla nas nie do zaakceptowania. Trwają negocjacje cenowe z wykonawcami, ponieważ przedsiębiorcy proponują kwoty, których nie jesteśmy w stanie zapłacić - komentuje burmistrz  Rawicza Grzegorz Kubik.

Czy trzeba będzie odłożyć budowę Nowego Poligonu i zrezygnować z prawie 19 mln. dotacji? To się okaże prawdopodobnie w sierpniu, bo wtedy gminie upływa czas na decyzję o podpisaniu umowy na dofinansowanie z Polskiego Ładu.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE